Wołanie kukułki

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013-12-04
ISBN: 978-83-271-5073-8
Dodał/a książkę: Monika Piotrowska-Wegner

Wołanie kukułki to pierwszy tom cyklu o Cormoranie Strike'u, autorstwa nikomu nieznanego Roberta Galbraitha. Czyżby? Galbraith to pseudonim wszystkim znanej Joanne Kathleen Rowling. Autorka zasłynęła siedmiotomową serią o młodym czarodzieju, Harrym Potterze. Muszę oddać Galbraithowi/Rowling, że postać Cormorana Strike'a wykreowała genialnie. Zresztą ci, którzy czytali Pottera wiedzą, że autorkę cechuje nieprawdopodobna dbałość o szczegóły. W Wołaniu kukułki znów możemy podziwiać jej kunszt pisarski. Bardzo dobrze prowadzona akcja sprawia, że każda nowo poznana postać, staje się potencjalnym winowajcą. Wołanie kukułki to bardzo dobrze napisany kryminał z ciekawymi bohaterami. Żadna z pomniejszych postaci nie została potraktowana po macoszemu. Każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Dawno nie czytałam kryminału, gdzie trup nie ściele się gęsto i tempo nie gna jak kolejka górska (oczywiście nie licząc książek Agathy Christie). Cudownie spędziłam na lekturze czas, nie musząc się nigdzie spieszyć, przemierzając, trochę leniwie, z Cormoranem ulice Londynu.

Kup książkę Wołanie kukułki

Zobacz opinie o książce Wołanie kukułki