/jak-nie-byc-matka-doskonala/739360/abc-zdrowia-dziecka/270917
Avatar użytkownika - madak

madak - szuka książki

Poszukuję poradnika dotyczącego opieki/wychowania niemowląt. Poradnik powinien być napisany w sposób ciekawy, lekki i przystępny.

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Poradniki 300 Każdy Nieakceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Avatar użytkownika - violabu
violabu

Autor prośby o polecenie książki wybrał tego użytkownika! Zobacz opis książki w naszym serwisie!

Po porodzie, pomimo tego, że "z miejsca" zakochana w synku, nie miałam wiedzy dotyczącej opieki i wychowywania dziecka. Książka ta, choć napisana dawno, bo w 1986 roku, idealnie wpasowała się u mnie z potrzebną wtedy wiedzą. Przede wszystkim pokazała jak traktować (i rozumieć!) dziecko biorąc pod uwagę jego punku widzenia i jednocześnie nie zatracić się w "karuzeli" obowiązków, bo przecież nie chodzi o to, aby być mamą idealną, ale aby dziecko było szczęśliwe (i tym samym mama również). Książka obejmuje etap w życiu kobiety od porodu do wieku dziecka, gdy jest "pędrakiem".

Masz Ci los, odświeżyłam stronę i dodało się powtórnie. Przepraszam za bałagan.

Obecnie na rynku jest ogromny wysyp tego rodzaju pozycji. Chętnie przedstawię te, z którymi ja się spotkałam, może wybierzesz jeden z nich. Niestety, większości nie doszukałam się tutaj i jestem zmuszona podać linki. 1) Thomas B. Brazelton i Joshua D. Sparrow: "Rozwój dziecka od 0 do 3 lat" (i kontynuacja: od 3 do 6)tutaj--> http://www.gwp.pl/12379,rozwoj-dziecka-od-0-do-3-lat-rozwoj-dziecka-od-3-do-6-lat.html, natomiast recenzja czytelniczki tutaj: --> http://dziecisawazne.pl/rozwoj-dziecka-0-3-rozwoj-dziecka-3-6/ 2)Biblioteczka 'Twoje dziecko': "Rozwój i pielęgnacja O-3 lata"--> http://pieknamama.pl/poradnik-rozwoj-i-pielegnacja-0-3-lata.html 3) "Dziecko. Sześć pierwszych lat" polskiej autorki Anny Dobrzańskiej. http://www.bookmaster.pl/dziecko,szesc,pierwszych,lat/anna,dobrzanska/ksiazka/511312.xhtml oraz 4) co załączam: "ABC zdrowia dziecka. Poradnik pierwszej pomocy dla rodziców"- Mitchell J. Enzig, Terril H. Hart--> http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/8500/tytul/abc-zdrowia-dziecka:-poradnik-pierwszej-pomocy-dla-rodzicow-einzig-hart-wydawnictwo-lekarskie-pzwl Przede wszystkim zaś chciałabym polecić jedną, która mnie zauroczyła i mimo iż wydana była z tego co pamiętam jeszcze za komuny wciąż pozostaje adekwatna do obecnej wiedzy i spełnia wymienione kryteria. Muszę jedynie przekopać się przez stosy książek na półkach i napiszę dane bibliograficzne, kiedy ją odszukam. Tej jednej jestem 100%-owo pewna, spełni wymagania każdej młodej mamy.

:) "łatwy plan" był u nas powodem frustracji mamy i malucha, przy drugim dziecku nie wzięłam do ręki żadnego poradnika i było super. Każdy maluch jest inny - bardzo fajnie, że się u was sprawdza to znak, że jednak można - najważniejsze żeby tak maluszkowi zostało: zadowolenie i spokój!

Ciekawy zbieg okoliczności - właśnie jestem w trakcie lektury "Dziecka dla odważnych" Leszka K. Talko http://www.granice.pl/ksiazka,dziecko-dla-odwaznych--szkola-przetrwania,292718 Książka humorystyczna i lekka. Wiele przedstawionych przez autora scen naprawdę przytrafi się rodzicom podczas codziennej opieki nad maluszkiem :) Jeśli chodzi natomiast o "Język niemowląt" to poradnik ten bardzo mi się podoba. Za najcenniejszą zamieszczoną w nim radę uważam pomysł na "łatwy plan". Wciąż go stosuję, a nasz maluszek jest zadowolony i spokojny :)

Reklamy