Chłopak taki jak ty

Poniższą recenzje, należy przeczytać z uwagą i dużym skupieniem. Jeśli już skończysz ją czytać i spodoba Ci się książka albo po prostu recenzja Drogi Czytelniku, to zostaw po sobie ślad w komentarzu.

„- Słuchaj, ty i ja… przyjaźnimy się od bardzo dawna. I nie jestem głupi… ach… nie zaprzeczaj - mówi, unosząc rękę.”(*¹)

Josselyn w przeszłości została  uratowana przez Christophera przed groźnym wypadkiem, po tym zdarzeniu chłopak zniknął. Po latach w szkole Joss pojawia się tajemniczy Wes. Wraz z nowym chłopakiem u dziewczyny pojawia się dziwnie przeczucie, że jest on jej bohaterem z dzieciństwa. Z biegiem czasu zbliżają się do siebie, nowa znajomość pomaga Joss zmierzyć się z trudną sytuacją rodzinną, jednak los szykuje dla niej jeszcze więcej przeciwności.

AKCJA I FABUŁA
Akcja książki „Chłopak taki jak ty" może nie zachwyca od razu, jednak w miarę zagęszczania się fabuły pochłania czytelnika całkowicie. Fabuła książki w większości jest skoncentrowana na sytuacji rodzinnej bohaterki, kontaktem z ojcem, jednak między tym wątkiem autorka sprytnie przeplata też wątek miłości Joss i Wesa. Obydwa wątki są stworzone bardzo ciekawie i doskonale rozwinięte, choć może jedynie pod koniec Scott trochę naciąga fabułę.

STYL I JĘZYK
Scott styl pisania ma bardzo lekki, także książkę czyta się lekko i przyjemnie. Bardzo dynamicznie opisuje przeżycia bohaterki i jej uczucia. Jednak, mimo tego niektóre ciekawe sytuacje są opisane dość powierzchownie i niedbale, co budzi czasem lekki niedosyt wrażeń.

POSTACIE

JOSSELYN
Do postaci głównej bohaterki mam mieszane uczucia, mimo tego, że ją bardzo polubiłam. Dość często zachowuje się egoistyczne, zwłaszcza względem swojego ojca. Bardzo powoli docierają do niej sygnały, jakie dostaje od niego, świadczące o tym, że chce on naprawić swój kontakt z nią. Dopiero jej przemiana sprawiła, że ją polubiłam.

WES
Moim zdaniem jest on intrygującą postacią i bardzo wyróżnia się na tle innych męskich postaci. Mimo że wszystko, co związane jest z jego osobą, wydaje się,  krystaliczne wiadome, to jednak ma w sobie sporą nutę tajemniczości. Wydaje się też, że jest przeciwieństwem głównej bohaterki i potrafi w dość prosty sposób wpłynąć na nią.

Pozostałe postacie.
Oprócz Joss, Wesa na uwagę zasługuje ojciec głównej bohaterki. Ponieważ akcja mocno zahacza o tę postać, też mamy okazję go dobrze poznać.
Niepotrzebną postacią dla mnie w książce była postać McKanny „przyjaciółki" Wesa. Od razu widać, że została stworzona, by „wzbudzać zazdrość" głównej bohaterki, ale nie do końca autorce udało się stworzyć jej postać do tej roli.

„- A potem odnajdziemy Wesa i go przekonany, żeby wrócił do domu.”(*²)

Książka „Chłopak taki jak ty" wywarła na mnie niezwykle, bardzo pozytywne wrażenie. Ostatnio dość rzadko miałam okazję czytać tak świetną młodzieżówkę, która nie opierała głównie na wątku miłosnym. Scott stworzyła niebywały pomysł na swoją książkę, a jego potencjał wykorzystała w 110% i skradła mi tym samym kawałeczek serca. Historia przedstawiona w książce wydaje się banalna, mało zaskakująca, ale jednak ma w sobie coś, co czyni ją niesamowitą i urokliwą. Czytając ją można,  powiedzieć moje emocje zmieniały się wraz z emocjami głównej bohaterki, no może oprócz momentu, gdy jej zachowanie wydawało mi się totalnie głupie. Po wciśnięciu się w fabułę starałam się drugą Josselyn i żyłam jej życiem.
Wielkie wrażenie zrobiła na mnie końcówka książki i mam nadzieję, że jak najszybciej do moich rąk trafi druga część historii Joss i Wesa

Informacje dodatkowe o Chłopak taki jak ty:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-05-18
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: A Boy Like You
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Zobacz opinie o książce Chłopak taki jak ty

Kup książkę Chłopak taki jak ty

Zapadnij w serce
Ginger Scott0
Okładka ksiązki - Zapadnij w serce

Autorka książki ,,Chłopak taki jak ty" przywraca wiarę w drugą szansę Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości Rowe próbuje poukładać sobie życie...

Cry baby
Ginger Scott0
Okładka ksiązki - Cry baby

Wypełniona emocjami piękna opowieść autorki bestsellera "Chłopak taki jak ty" o dorastaniu i trudnej miłości Siedemnastoletni Tristan Lopez jest wierny...