Czas zapomnienia. O północy w Berlinie

Tytuł : Czas Zapomnienia. O Północy w Berlinie.

Autor : Joanna Jax

Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Data premiery : 13.03.2024r.

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Najnowsza powieść bestsellerowej autorki – Joanny Jax! Pod koniec lat czterdziestych dochodzi w Berlinie do serii tajemniczych morderstw. Pozornie ofiary nic nie łączy, jednak oficer prowadzący śledztwo odkrywa, że każda z tych osób przebywała w czasie wojny na terenie Afryki Północnej. Brak motywów, niewiele śladów pozostawionych na miejscu zbrodni a także zmowa milczenia sprawiają, że śledztwo utyka w martwym punkcie. Zdesperowany śledczy prosi o pomoc swojego dobrego znajomego, byłego oficera brytyjskiego wywiadu, który spędził na Bliskim Wschodzie wiele, licząc, że ten, dzięki znajomościom w tamtym regionie świata zdoła rozwikłać zagadkę niewyjaśnionych zabójstw. Mężczyzna, który po rozwiązaniu stref okupacyjnych zamierzał osiąść w Wielkiej Brytanii i nigdy nie wracać do przeszłości, postanowił podjąć wyzwanie. Nie spodziewał się jednak, że początek całej historii sięga początku wieku i ma również związek z pewną upalną nocą, kiedy to poznał pełną uroku tancerkę, która niedługo potem złamała mu serce i zrujnowała karierę.

" Ann-Katrin Schneider musiała ukrywać swoją tożsamość, ponieważ nie była pewna, czy znajduje się w Centralnym Rejestrze Zbrodniarzy Wojennych i Podejrzanych. Nie zamierzała jednak tego sprawdzać, mimo że w jej dokumentach widniały zupełnie inne dane. Obawiała się trudnych pytań ze strony pracujących w tej instytucji żołnierzy sił alianckich.

Teraz nazywała się Karen Brener i podzielała los większości berlińczyków. "

W Berlinie dochodzi do dwóch morderstw. Okazuje się, że ofiary w trakcie wojny przebywały na terenie Afryki Północnej, służyli w Afrika Korps.

Łączy ich także wspólna fotografia, na której znajdują się z feldmarszałkiem Rommlem.

Jaką tajemnicę ukrywali mężczyźni?

Dlaczego zginęli?

Co wspólnego ma z tą tajemnicą Ann-Katrin?

Czy komisarz Erik Weber rozwiąże zagadkę tych morderstw?

Świetna fabuła. Wątki, które czytelnik łączy we wspólną całość, jest jak układanka. Kiedy już otrzymujesz wszystkie części układanki fabuła nabiera lepszego sensu.

Dobrze wykreowani bohaterowie.

Akcja tocząca się swoim tempem, która rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych.

" O Północy w Berlinie" to pierwsza część dylogii Czas Zapomnienia. Jestem ciekawa drugiej części.

Autorka ma wspaniały styl pisarski. Potrafi zaciekawić fabułą i zachęcić czytelnika do zatracenia się w lekturze.

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

Gorąco polecam.

Kup książkę Czas zapomnienia. O północy w Berlinie

Zimowy sen
Joanna Jax 0
Okładka ksiązki - Zimowy sen

Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację...

Piętno von Becków
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Piętno von Becków

Julia Kunis, prawnuczka Wernera von Becka, postanawia prześledzić dzieje rodu von Becków. W trakcie swoich wędrówek poznaje historyczkę Martę...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;