Recenzja książki: Modne ozdoby dla superdziewczyny. Pokaż swój styl

Recenzuje: Katarzyna Krzan

W czasach gotowych produktów, dostępnych na każde zawołanie, wykonanie czegoś samodzielnie staje się nie tylko frajdą, ale też powodem do dumy. Stąd pewnie bierze się popularność DIY. Książka Modne ozdoby dla superdziewczyny jest jedną z licznych propozycji, promujących robienie czegoś z niczego, albo raczej – z czegoś mało oczywistego, nieoczekiwanego. Jak ozdobić swoją koszulkę, jeansy, baleriny? Jak zapleść ciekawą bransoletkę? Co zrobić ze starego t-shirta? Może szal albo oryginalną torbę? Jak wykorzystać guziki, nakrętki, spinacze i inne przedmioty, które walają się po domu, by zrobić z nich coś oryginalnego, naprawdę fajnego?

Matki nastoletnich córek wiedzą jak mało kto, ile kosztuje pogoń za modnymi dodatkami, futerałami na smartfony i nowymi ciuchami. Zaproponowanie młodym damom wykonanie ich samodzielnie może okazać się niegłupim pomysłem. Wiele z propozycji pokazanych w tej bardzo kolorowej książce pozytywnie zaskakuje nietuzinkową kreatywnością. Podstawą okazują się stare, „babcine” umiejętności - takie jak haftowanie i szydełkowanie, które potrafią zmienić nudną bluzkę w wystrzałowy ciuch. Bransoletki ze sznurków, sznurowadeł, taśm, wstążek, spinaczy. Niezwykłe sposoby sznurowania trampek. Stare buty, wyglądające jak prosto z drogiego butiku. Ciekawe pojemniki z butelek PET. Biżuteria z masy solnej. Futerały na telefony, breloczki, farbowane w kolorowe wzory szaliczki. Wszystko to sprawia, że dziewczęcy świat nabiera barw, a same użytkowniczki inaczej patrzeć zaczynają na rzeczy do wyrzucenia. Mogą się przecież przydać do wykonania ciekawych ozdób. Idea recyklingu stanowi tu bodziec do nieskrępowanej twórczości.

Niewątpliwą zaletą książki są załączone szablony, które można wielokrotnie powielać, tworząc oryginalne wzory na ubraniach, a nawet skomplikowane tatuaże. Sposób prezentacji wykonania poszczególnych ozdób rozwija ciekawość i prowokuje do własnych eksperymentów, a ich efekty mogą się okazać bardzo zabawne. Wypróbowałyśmy sporo propozycji z córkami i faktycznie – da się je wykonać. Z czystym sumieniem możemy zatem polecić Ozdoby dla superdziewczyn innym dziewczynom. Działajcie, to świetna zabawa!

Kup książkę Modne ozdoby dla superdziewczyny. Pokaż swój styl

Zobacz opinie o książce Modne ozdoby dla superdziewczyny. Pokaż swój styl
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. Słownik biobibliograficzny. Tom 10

Słownik zawiera pełne i aktualne informacje, dotyczące życia i twórczości 2040 autorów, który rozwijali twórczośc po 1918 roku w kaju i na emigracji:...

Kolędy i pastorałki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kolędy i pastorałki

Kolędy i pastorałki Poczuj magię świąt i zajrzyj do tej książki. Teksty tradycyjnych kolęd zostały wzbogacone nastrojowymi ilustracjami, autorstwa Aleksandry...