Dzięki uprzejmości @wydawnictwomuza miałam okazję przeczytać  "Ps. I życzę Ci dużo miłości". Jest to zbiór ośmiu wspaniałych opowiadań naszych polskich autorek:

- Magdalena Witkiewicz
- Agnieszka Krawczyk
- Agnieszka Lingas-Łoniewska
- Natasza Socha
- Ilona Gołębiewska
- Magda Knedler
- Małgorzata Warda
- Katarzyna Misiołek

Każde opowiadanie inne a jakże podobne! Wszędzie można czuć ten wspaniały klimat Świąt Bożego Narodzenia i miłości.

Motywem przewodnim każdego opowiadania jest znaleziona kartka bądź list po latach.

Bohaterowie, którzy dostają bądź odnajdują listy/kartki zazwyczaj powracają do przeszłości swojej bądź swoich bliskich.

Nie mogę tutaj napisać, że któreś opowiadanie podobało mi się bardziej czy mniej. Każde ma TEN klimat i trzeba potrafić się w niego wczuć :)

Mogę jedynie tutaj napomnieć, że w mojej pamięci zagościły dwa cytaty z opowiadania Pani Nataszy Sochy pt. "Zapach pieczonych jabłek":

"...ciągle biegniesz. Ciągle na coś czekasz. Na wiosnę, na lato, na piątek i weekend, na wakacje, na wypłatę, na Boże Narodzenie, na śnieg. Nie doceniasz pojedynczych dni, godzin, żadnych przyjemnych momentów..."

"Świat jest o wiele ciekawszy, kiedy na chwile przystaniesz i przyjrzysz mu się
z boku. Kiedy przyjrzysz się swoim bliskim, swoim przyjaciołom, rodzinie, a nawet własnemu psu..."

Czyż właśnie nie tak w dzisiejszych czasach jest, że człowiek ciągle za czymś goni? Może warto się na chwilę zatrzymać?

Z tymi pytaniami was zostawiam :)

Polecam Wam tę piękną, świąteczną lekturę :)

Informacje dodatkowe o PS I życzę Ci dużo miłości:

Wydawnictwo: Muza