Tak dobrze, że aż źle
spotkania z Jolantą Kwiatkowską

logo

Apel z "wkurzenia".
Notatkę dodano:2014-05-08 19:15:46

         Delikatnie mówiąc, najdelikatniej jak mogę, powiem. Od dawna wkurzają mnie reklamy, które działając na podświadomość dziecka uczą go jak świadomie już może ocenić miłość własnej matki. Postawi minusy za nie kupowanie jajka z niespodzianką, takich a nie innych mleczno-witaminowych „kanapek” na drugie śniadanie, za domową zupę zamiast tej z proszku, która walorami przewyższa nawet tę ugotowaną przez babcię, za odciąganie od gier komputerowych, żeby pograć w głupie planszowe gry i tak dalej, i tym podobne. Wniosek nasuwa się – mama zasługuje na jeden długi minus „kończący się w nieskończoności”.

         Zbliża się Dzień Matki a ja oglądając kolejną reklamą pomyślałam, że już ze mną jako matką musi coś być nie tak. Moja świadomość nijak się ma do „wciskania” mi do podświadomości tego, że powinnam ucieszyć się z miłości okazanej przez dziecko, które w milczeniu wręczy mi tego dnia czekoladki. W milczeniu, bo - te  – czekoladki powiedzą więcej niż 1000 słów.

         I pewnie martwiłabym się jeszcze przez minutę, gdyby nie to, że w kolejnej usłyszałam, że córka z matką może rozmawiać o wszystkim. NAWET o higienie osobistej.

         Mogłam odetchnąć z ulgą. Na szczęście moja córka, nie tylko mogła, ale rozmawiała  ze mną o wszystkim. NIE TYLKO o higienie osobistej.

         Nie mogę apelować w imieniu wszystkich matek. Nawet i w prawie wszystkich, ale w swoim i znajomych mi matek mogę. A nawet, jeśli nie - to i tak zaapeluję z góry wiedząc, że według „Mówił dziad do obrazu…”.  

         Autorzy tekstów reklamowych, ups, przepraszam, podświadomie wymskło mi się. Już się świadomie poprawiam.  

         Copywriterzy – wznoszący się na wyżyny swoich literackich i kreacyjnych możliwości - wyżywajcie się na bielszej bieli i czarniejszej czerni. Oszczędźcie przynajmniej dzieci i matki. I to nie tylko z okazji Dnia Dziecka czy Dnia Matki.  

 

 

 


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Rację mają ci, co mówią...
Notatkę dodano:2014-03-06 13:55:27

Fragment z "Ja i Oni, pół żartem, pół serio" :)

       Wiedza: „Całe złooo to Oni. Cała odpowiedzialność spada na nich. O wszystko i za wszystko należy winić ich”, bez wiedzy: „Kim są Oni?” utwierdzała mnie tylko w przekonaniu, że rację mają ci, co mówią: „Taką wiedzę, to można tylko o kant dupy rozbić”.

      Już wszystko, albo prawie wszystko wiem. Ciała żyć urodzonych kręcą się w kółko, albo chodzą w kieracie, bo tak im nakazują wszelakie zapisane prawa, nakazy, zasady, reguły i wielorakie normy obywatelskiego człowieczeństwa. Niektórzy, najbardziej otumanieni wszelakimi materialnymi dopalaczami gonią tego oślepiającego rozum króliczka. Obowiązujące normy wymyślane są zawsze przez Onych. To znaczy tych, co siedzą akurat na najwyższych stołkach. Ci, którym tym razem nie udało się zająć odpowiednich dla ich własnych siedzeń miejsc, to są właśnie ci, co o sobie mówią „My”. Ale jedni i drudzy wiedzą, że zamiana miejscami jest możliwa. Dlatego walczą przeciwko sobie na wszelkie możliwe sposoby, używając dla nich samych niezrozumiałych określeń, pojęć, czy synonimów. Ważne, żeby przekonać „ciemną masę”, że wiedzą, co trzeba zrobić, by wszystkim żyło się lepiej i dostatniej. Czasami mają przebłyski pamięci i przypominają sobie, że ta wiedza jest stara jak świat i tylko maglowana na różne sposoby. Wtedy wpadają na prosty acz genialny sposób, żeby przekonać tłumy do swoich jedynie słusznych racji. Genialny, bo któż nie zrozumie prostych słów, wszystko jedno w jakim języku wypowiedzianych: „Dla dobra ojczyzny i dla dobra rodaków”. By mieć pewność, że wszyscy zrozumieją tak samo, niektórzy dodają: "Naszej ojczyzny i prawdziwych rodaków”. A że efekt jest jaki jest, to przecież oczywiste. Trudno, żeby białe było bielsze.


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Moje postanowienia noworoczne.
Notatkę dodano:2014-01-01 21:56:09

I znów, i znów, i znów – nowy rok. W Nowy Rok można, albo i nie – robić, spisywać, myśleć o postanowieniach noworocznych. Nie lubię za dużo robić, za dużo spisywać a w dodatku za dużo myśleć. Dlatego raz jeden pomyślałam, porozmawiałam z moim – Ja - , spisałam i skopiowałam tu na blog Moje postanowienia noworoczne. (Notatkę dodano:2011-01-06 ).

            Od tej pory nie mam już zagwozdki: obiecywać coś, czy nie? I w każdy Nowy Rok dowartościowuję się, myśląc: „Umiem dotrzymać obietnic”.

            I tego Wam wszystkim życzę. I w 2014r, i w kolejnych latach. Dotrzymujcie obietnic – nie tylko tych danych sobie.

 


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Wybór kartkowy
Notatkę dodano:2013-11-25 12:58:43

Na facebooku ktoś wstawił jakiś czas temu dowcip rysunkowy. Sklep z wędlinami. Właściciel przynosi skrzynkę wypełnioną parówkami. Ekspedient wykłada na ladę i wpina kartkę: „Parówki cena…”.

Właściciel: „Co ty robisz? Musi być wybór. Podziel na trzy części”.

Ekspedient: Jaki wybór, to te same parówki?

Właściciel: „Daj kartki - parówki cielęce, drobiowe, wieprzowe. Klient musi mieć wybór”.

 

 Dowcip, jak dowcip. Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Po chwili skojarzyłam po swojemu: „Czyżby ten nasz wybór na tym polegał?”.

 

Poczułam, że roześmiać się, nie dam rady. Płakać nie lubię. Przypomniałam sobie inne możliwości wyborów. Np.:

- Chcesz być zdrowa, czy chora?

- Brzydka czy ładna?

- Biedna czy bogata?

- Wolna czy zniewolona?

 

Z poważna miną odpowiedziałam na trzy pytania.

Roześmiałam się, udzielając odpowiedzi na jedno.


Komentuj(2)

-------------------------------------------------------------------


Ja - nie tylko czasami myślę...
Notatkę dodano:2013-10-14 14:50:19

Ja – nie tylko czasami myślę. Czasami też – słucham, co mówi JA o ONYCH. I czasami tylko wiem, czy mówi pół żartem, czy pół serio.

............

     Wiedziałam już, że wszelakie prawa zostały wymyślone i ustanawiane przez wybrane życia urodzone, zwane najczęściej władzą. Jak i to, że te prawa są bardzo jasno sformułowane. Sprowadzają się do jednego: by życie urodzone pojęło, jaki cel mają stosowane powszechnie metody wychowawcze. Że chodzi o to, by w momencie pasowania na dorosłego człowieka życie urodzone stało się wyszkoloną jednostką społeczną i świadomym obowiązków obywatelem. „Wyszkolenie” i „świadomość” równa się pokapowaniu, połapaniu, rozeznaniu, skumaniu, uprzytomnieniu sobie, że jedyne, co jednostka musi robić, to nie myśleć o sobie, bo to tylko strata czasu i duża szkodliwość dla państwa. Myślenie rozprasza przy wykonywaniu podstawowego obowiązku, a podstawowym i jedynym obowiązkiem jest pchanie egzystencjonalnej lokomotywy z wypełnionymi wszelakim dobrem wagonami – dobrem tych Onych…

        ...Według Onych wyedukowana obywatelska jednostka społeczna musi w klapkach na oczach i ze stoperami w uszach pchać tę lokomotywę, uważając, by nic nie rozsypało się po drodze. Tych, co nie dopilnują, a jeszcze nie daj Boże schylą się, żeby pozbierać i pochować po kieszeniach, czeka okrutna kara… 

            Tym, którzy wyrabiają te wszystkie dobra powinno usatysfakcjonować to, że Onym jest dobrze, albo i jeszcze lepiej. Nie powinni tym innym niczego zazdrościć, bo wszyscy żyją w tym samym państwie i mają takie same prawa. Drobiazgi nie warte uwagi, jak postawiony lub nie przecinek sprawiają, że interpretacja określenia „takie same” oznacza: „Ci w strugach potu wyrabiają, Oni w strugach potu, pożerają i dlatego za karę mają nie tylko wypasione brzuchy”…

            Same żmudne dociekania myślowe na niewiele mi się przydawały. Wiedza: „Całe złooo to Oni. Cała odpowiedzialność spada na nich. O wszystko i za wszystko należy winić ich”, bez wiedzy: „Kim są Oni?” utwierdzała mnie tylko w przekonaniu, że rację mają ci, co mówią: „Taką wiedzę, to można tylko o kant dupy rozbić”…

 ***

            … – Bywa i tak. – Piszczący, zgodził się spolegliwie, bo bardzo się śpieszył. Nie na tyle, żeby nie dodać: – Ale bardzo rzadko. Kończąc, powiem – i co tchu rączo truchtał piskiem, żeby mu nikt nie przeszkodził: – Że dopuścić trzeba nieprawdopodobne założenie. Tak jak my…– spojrzał w prawo, potem na wprost i dodał: – i wy – teraz popatrzył w lewo – i nawet wy, i ci, co stanowią mniejszość rządzących wybrańców w jedynym poglądzie jesteśmy niekoalicyjnie spójni. Z tego mianowicie powodu, że nas wszystkich mało obchodzi, co ma do powiedzenia pospolite pospólstwo. Wystarczy, żeby robiło tylko to, do czego się nadaje. Pracowało na nas. Zgadzacie się?

      Aż przetarłam oczy ze zdumienia. Wszystkie kawałki na moich oczach przyklaskiwały ochoczo, owacjami narkotyzując mówcę. Od jednomyślnego aplauzu dostał takiego przyśpieszenia, że słownie-mówiąco pognał na łeb na szyję.

       – Tajemnicą poliszynela dla większości wśród nas tu obecnych jest, że bardziej zagrażają nam ci znani nam obcy, więc nie zawracajmy sobie głowy jakimiś tam ufoludkami. Eliminacja tych niesprzyjających naszym interesom jest i będzie konieczna. I dobrze, bo jest to w zgodzie z przyjętym od dawna kodeksem moralności nas wszystkich. – Zamilkł, by do wszystkich dotarło to, co powiedział i po chwili zagrzmiał tubylczym głosem: – A co, jeżeli jacyś niezidentyfikowani obcy, a niby swoi i nasi już spiskują, żeby potraktować nas tak samo? – Spytał i rozejrzał się po wsłuchanych w jego słowa. I tych po lewej, i tych po prawej, i nawet tych z centrum.

            To, co zobaczył, sprawiło, że już galopując w najbliższą przyszłość, widział siebie na najwyższym stołku, na którym leżała najdrogocenniejsza teka, zasobna we wszystkie szyfry nadawcze i odbiorcze wszelakich możliwości. To jemu przed chwilą udało się to, czego nawet David Copperfield by nie wyczarował. Skutecznie zastraszył wszystkich obecnych po prawej, lewej, w centrum i nawet tych niezdecydowanych, co to zajeżdżają raz z lewej, raz z prawej strony, oby tylko nie zjechać z uprzywilejowanego, wypasionego pasa.

            – Mówię wam, że tak jest, jak powiedziałem, a z czym się i słusznie, zgodziliście. To jest jedynie prawdziwa z najprawdziwszych prawd prawda. Zdrajcami są ci, którzy wmawiają nam, że obcy chcą nawiązać z nami jakiekolwiek przyjazne stosunki. Szczytem bezczelności, arogancji i zakłamania jest, gdy tacy zaprzańcy udają, że mają na myśli kosmicznych obcych, a chodzi im o tych najbliższych naszego państwa, tych pozagranicowych…

            Zrobił się rumor…Najgłośniej krzyczeli z jednej strony: 

            - Nasz ma rację. Mądrze mówi!

            Przekrzykiwali ich ci z drugiej strony:

            - I tego się my będziemy trzymać!.

             - Ani wy, ani tamci, teraz nasza kolej na nasze pierwszeństwo – krzyczeli ci ze środka…

***

         Już wszystko, albo prawie wszystko wiem. Ciała żyć urodzonych kręcą się w kółko, albo chodzą w kieracie, bo tak im nakazują wszelakie zapisane prawa, nakazy, zasady, reguły i wielorakie normy obywatelskiego człowieczeństwa. Niektórzy, najbardziej otumanieni wszelakimi materialnymi dopalaczami gonią tego oślepiającego rozum króliczka. Obowiązujące normy wymyślane są zawsze przez Onych. To znaczy tych, co siedzą akurat na najwyższych stołkach. Ci, którym tym razem nie udało się zająć odpowiednich dla ich własnych siedzeń miejsc, to są właśnie ci, co o sobie mówią „My”. Ale jedni i drudzy wiedzą, że zamiana miejscami jest możliwa. Dlatego walczą przeciwko sobie na wszelkie możliwe sposoby, używając dla nich samych niezrozumiałych określeń, pojęć, czy synonimów. Ważne, żeby przekonać „ciemną masę”, że wiedzą, co trzeba zrobić, by wszystkim żyło się lepiej i dostatniej. Czasami mają przebłyski pamięci i przypominają sobie, że ta wiedza jest stara jak świat i tylko maglowana na różne sposoby. Wtedy wpadają na prosty acz genialny sposób, żeby przekonać tłumy do swoich jedynie słusznych racji. Genialny, bo któż nie zrozumie prostych słów, wszystko jedno w jakim języku wypowiedzianych: „Dla dobra ojczyzny i dla dobra rodaków”. By mieć pewność, że wszyscy zrozumieją tak samo, niektórzy dodają: Naszej ojczyzny i prawdziwych rodaków”. A że efekt jest jaki jest, to przecież oczywiste. Trudno, żeby białe było bielsze…

 ***

    Mądra nie byłam, nie jestem i nie będę. Nie mogę być, bo niby skąd mam wiedzieć, co to jest mądrość? Mądrość ta religijna i ta filozoficzna była i jest różnie pojmowana. Platon uważał, że tylko ktoś posiadający kompletną wiedzę będzie automatycznie podejmował zawsze właściwe decyzje. To brzmi bardzo pesymistycznie nie tylko dla mnie. Ale co mnie inni obchodzą? Wiedzę jako taką posiadam a decyzję podjąć muszę. Platon nie wyjaśnił, co to jest ta kompletna wiedza. Muszę założyć, że częściowa wiedza, albo i „jako taka” wszystkim wystarcza do podejmowania jedynie słusznych decyzji…

 

Jeżeli wszystkim – to na pewno i mnie…

 


Komentuj(2)

-------------------------------------------------------------------


W Dzień chłopaka - dla chłopaków.
Notatkę dodano:2013-09-30 13:52:56

Dla chłopaków, bo bez względu na wiek, chłopak to chłopak jest i basta :) Fragment z "Tak dobrze, że aż źle".

 

                             Dzień Chłopaka.

         Któregoś dnia zadzwonił Ludwik.

      – Spotkajmy się na kawę. Mam dobrą wiadomość. Uczcimy ten dzień razem. – Zaproponował dzwoniąc z samego rana w Dniu Dobrych Wiadomości.

            Spotkaliśmy się w kawiarni niedaleko mojej pracy. 

      – Opowiadaj. Awansowałeś? – Spytałam, dosiadając się do stolika. Oczywiście on był pierwszy.

      – Lepiej. Rozstałem się z Bogną. – Oświadczył zadowolony i patrzył jak zareaguję.

      – Ty też?

      – Nie też, tylko jak najbardziej. – Wzruszyłam ramionami. – Bogna to stereotypowa, zdeterminowana femme fatale XXI wieku Wiedziałeś, a jednak ci to odpowiadało. Najwyższy czas. Wszystkie czekałyśmy, kiedy przejrzysz na oczy. – Odetchnęłam z ulgą.

      – Oczywiście. Z nią miałem jasność w każdym punkcie. Konkretnie. Na wszystko wyznaczona godzina i przewidywany czas. Bez gierek. Min. Kapryszeń. Dąsów. Dziwacznych nastrojów nie wiadomo, z jakiego powodu. – Piał zachwycony Ludwik. – Wreszcie nie musiałem się domyślać. Dopytywać. Wykazywać inwencję. To i tamto, w tym albo w innym czasie. – Całkiem na poważnie argumentował Ludwik. – Bogna to ekskluzywny gadżet, niewymagający zapoznawania się z instrukcją. Cudo i tu, i tam. Wszędzie gdzie trzeba. – Skończył swój panegiryk i patrzył na mnie czekając, czy walnę go w głowę.

     – To nawet PMS jej się nie przytrafiało?

     – Jaśniej.

     – Premenstrual syndrome.

     – Bardziej zrozumiale.

    – Matole. Piejesz pieśń pochwalną o kobiecie, mówiąc, że to gadżet niepotrzebujący instrukcji? Udowodniłeś tylko, że miałam rację, że Bogna to silikonowa, martwa kukła.

    – Przecież z nią skończyłem. Co jej się miało przytrafiać? Jakie PSM? – Pytał zaskoczony nie rozumiejąc nic z tego, co usłyszał.

     – Ludwiczku. Najpierw należą ci się przeprosiny. – Przyznałam słodziutkim głosikiem. – Nie zdawałeś sobie sprawy, że bądź, co bądź mówiłeś do siedzącej z tobą prawdziwej kobiety o drugiej kobiecie. Ja, po babsku odebrałam to jako pean na cześć tej drugiej a ty wygłaszałeś epitafium. – Widząc, że załapuje, dodałam. – Gdy trafisz na żywą kobietę, to radzę ci zapoznaj się z instrukcją obsługi. Gdy odszyfrujesz to PMS, to łatwiej ci będzie rozróżnić kobietę od manekina. Gdy trochę się podszkolisz, to zasłużysz na prawdziwą kobietę.

    – Pojąłem. Ryszard specjalistą od instrukcji. – Zrozumiał i roześmiał się, ale niezbyt szczerze. 

    – Nie zmieniaj tematu. Mówimy o Bognie i o tobie.

    – Nie ma już nas, więc nie ma, o czym mówić.

    – Tak łatwo ci nie popuszczę. Opowiadaj szczegóły. Mówiłam ci od razu, że Bogna to sztuczny wytwór. Ręczę ci, że sztucznego penisa też miała pod ręką. Trzeba ci było u niej poszukać, a nie u mnie węszyć ciągle i szukać nie wiadomo czego.

      – Nie złość się. Nie musiałem szukać. Używała go przy mnie. Gdy mój nie miał ochoty.

      – Cooo? – Krztusiłam się od śmiechu. – A ty? Co robiłeś w tym czasie? Patrzyłeś?

      – Bogna uznawała równouprawnienie we wszystkim. Kobieta ma prawo nie mieć ochoty na seks. Mężczyzna też. Wystarczało jej żebym był obok. Siedziałem z laptopem. Pracowałem na dwie ręce. Jedna na klawiaturze, druga na jej piersiach. Po wszystkim przytulała się i drzemała. Obydwoje byliśmy zadowoleni. – Ludwika mina świadczyła, że on nawet bardzo.

      – Okropieństwo. I tyle. – Skomentowałam krótko.

      – Olu. Brak ci niezłomności. Bogna powinna być dla ciebie wzorem.

       – Mylisz się. – Zareagowałam ostro. – Jestem konsekwentna. – Stanowczo wyraziłam swoją opinię.

       – Zaraz ci udowodnię, że mam rację.

            Już miałam wygarnąć mu, co myślę o jego znajomości kobiet, ludzi i całego świata, gdy dostrzegłam, że jego bardzo poważny wyraz twarzy nie pasuje do iskierek w oczach. – Podpuszczał mnie. Ugryzłam się w język…


Komentuj(3)

-------------------------------------------------------------------


Tak na wszelki wypadek wróżę z fusów…
Notatkę dodano:2013-09-16 00:36:45

     Wypiłam kawową plujkę. Mocną, by było dużo fusów, bo lubię (tak na wszelki wypadek) popatrzeć na nie. Wpatrując się, zobaczyłam „Spodek”. Po pięciu minutach (czyli bardzo szybko) skojarzyłam, że coś mi on przypomina:

      - No, tak. Przecież to hala widowiskowo- sportowa. Byłam tam. Gdzie to było? – Spytałam głośno.

      - Gdzie? Gdzie? W Katowicach. Targi Książki? Nie pamiętasz?

      Usłyszałam kpiący głos i mało nie wypuściłam filiżanki z ręki. Byłam sama w domu. Co prawda, przy mnie leżał mój bezogonowiec Bard, ale smacznie spał. Tak na wszelki wypadek powiedziałam grzecznie: „Dziękuję za przypomnienie” i znów wpatrywałam się w fusy. Widziałam jakby twarz, dłoń, uniesione ramiona. Witać się będę? Jakiś płotek. Ogrodzenie? Jakaś granica?            

      - Podpowiedz. - Tak na wszelki wypadek poprosiłam psa, widząc, że łypie na mnie jednym okiem a pysk mu się śmieje.

         Ziewnął, przewrócił się na bok, jedną łapę oparł o moją nogę a drugą…drugą wcisnął to co trzeba, bym mogła rozszyfrować hieroglify fusowe.  

          - Hurra. – Krzyknęłam i najpierw wyciskałam Barda. Podekscytowana myślą: „Czyżbym w tym roku znów mogła się spotkać z czytelnikami? Ze znajomymi i jeszcze nieznajomymi?” wpisałam w Google Targi Książki w Katowicach.

           

          I tak na wszelki wypadek wpisuję, co wyczytałam.

Dzień -  21.09. (sobota)

Godz.     11.00 – 13.00

Stoisko - granice.pl

      Jestem. Zapraszam i czekam. I wcale nie na wszelki wypadek zabieram z sobą uśmiech na przywitanie. :D

 


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Rozmowa na plus
Notatkę dodano:2013-08-21 13:03:44

Czasmi plusem jest, gdy nagrywa się rozmowę nieprzygotowaną. Plusem - bo taka jestem.

 


Komentuj(3)

-------------------------------------------------------------------


OBCY są wśród nas…..!!!
Notatkę dodano:2013-08-04 15:10:46

      Nie dziwi mnie, że po powrocie z zagranicznych wojaży uczestnicy mają „uzasadnione” pretensje do organizatorów, że np: „na plaży za dużo piasku, a schabowego w menu brak”.

      Myślałam, że już mnie nic nie zdziwi. 

      Jednak myliłam się, bo nadal ze zdziwieniem słucham tych samych pytań:

- „Co za ludzie?” 

- „Dlaczego nic nie zrobili, …, …, …ludzie?”

zadawanych za każdym razem, gdy kolejni, kochający rodzice „przypadkowo” tracą swoje „ukochane” dziecko.

      Nie powinnam już się dziwić, chociażby dlatego, że do stwierdzenia: człowiek jest najinteligentniejszą formą życia na świecie – od dawna dodaję słowo: podobno.

      Ale tak naprawdę to dlatego, że musiałam znaleźć jakieś antidotum, by nie stracić wiary w ludzi. I znalazłam w postaci jedynej dla mnie „wiarygodnej” odpowiedzi na powyższe pytania.  

      Podzieliłam się nią w „Ja i Oni pół żartem, pół serio”.

 

    ...Demokratycznie wybrałam te, które mi się spodobały, bo na każdym był jakiś napis. Jeden: „OBCY istnieją!!!” wyrzuciłam od razu, bo dla mnie to od dawna była oczywistość. Przecież niemożliwością byłoby myśleć, że ludzie ludziom sami nie raz stwarzali i dalej często stwarzają piekło na ziemi. Nie! Człowiek człowieka nie mógłby sam z siebie zabijać bez powodu a nawet z przyjemnością. Nie! Ludź być farbowanym lisem, owcą w skórze wilka czy szakalem spowinowaconym z hieną. Nie! Życie stworzone, jak mówią przez samą miłość i miłosierność na podobieństwo swoje – nie mogłoby być takie. Po trzykroć: Nie! Nie! Nie! Za to odpowiedzialni mogli być tylko nieludzcy OBCY”.


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Zażarcie o żarciu...
Notatkę dodano:2013-07-12 14:56:05

Słucham, co mówią – wybrany/a, chcący/a być wybranym/ną, wybierający/a i ten/a, co ma wiele do powiedzenia na każdy temat.

 

Czytam, co powiedział/a – wybrany/a, chcący/a być wybranym/ną, wybierający/a i ten/a, co ma wiele do powiedzenia na każdy temat.

 

I wszystko kojarzy mi się z wielkim żarciem. Żrą się, żrą i każdy patrzy, żeby pożreć drugiego, by mieć szansę na nażarcie się.

 

 I nie wiem dlaczego, przypomina mi się dialog, który słyszałam jako małe dziecko (czytać jeszcze nie umiałam):

 

- Jakie ty masz duże uszy?

- Żebym cię mogła kochanie lepiej słyszeć.

- Jakie ty masz duże oczy?

- Żebym cię mogła złotko lepiej widzieć.

- Jakie ty masz wielkie zęby?

- Żeby cię było łatwiej zjeść!

 

 


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Licznik

Odsłon: 1959388
Osób: 1777544

Na Facebooku

Jolanta Kwiatkowska

jkJolanta Kwiatkowska

Urodziłam się jako płeć żeńska.
(tak było napisane kopiowym ołówkiem na opasce).
Dziś jestem kobietą (dla ułatwienia dodajmy, że o wiek tej płci nie wypada pytać).
Nie zdobyłam żadnego szczytu.
Nie odkryłam żadnego lądu.
Wielu innych nadzwyczajnych rzeczy nie zrobiłam.
Odeszli Ci, którzy mnie kochali i których ja kochałam.
Urodzili się Ci, którzy mnie kochają i których ja kocham.
Nauczyłam się cieszyć i doceniać to, co miałam, co mam.
Wciąż czekam z ufnością na to, co mi los przyniesie.
Zawsze lubiłam się uczyć (życia) i nadal się uczę: jak żyć, by nie przegapić chwil szczęśćia, które zsyła nam każdy dzień.

Wyślij wiadomość do autorki

Zostań fanem autorki w wortalu Granice.pl