Ponownie niezamężna

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2016-03-29
Dodał/a książkę: Renata Męczekalska

Czy rozwód zawsze musi być równoznaczny z zakończeniem najszczęśliwszego okresu w życiu? Czy ściągnięcie obrączki sprawia, że kobieta staje się bezwartościowa i nudna? Trzydziestoletnia Maja Kwiatkowska, dowiedziawszy się o zdradzie męża, odpowiada na te pytania twierdząco. Przyjaciółki i nowy mężczyzna na horyzoncie pozwalają jej jednak dostrzec, jak wiele możliwości daje ponowna wolność. Aby z nich skorzystać, musi uwierzyć w siebie i dostrzec siłę swoich umiejętności, a w chwilach zwątpienia powtarzać niezawodne zdanie: „Jesteś silną kobietą”. Przekonajcie się, czy taki przepis zagwarantuje jej sukces i nowe, szczęśliwe życie.

Kup książkę Ponownie niezamężna

Opinie o książce - Ponownie niezamężna

Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2016-05-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Do przeczytania powieści zachęciła mnie oto ta powyższa, przepiękna okładka: subtelna, delikatna i kobieca. Po przeczytaniu fabuły stwierdziłam "może być" i książka trafiła w moje ręce. Nie oczekiwałam od lektury za dużo i się nie zawiodłam. Pomimo tego, że książka ta nie jest szczytem literatury, fabuła nie jest górnolotna, to sam styl pisania autorki zasługuje na uwagę i na pochwałę. Gdy tylko usłyszymy słowo "rozwód" od razu na myśl przychodzi nam zrozpaczona kobieta, która zakończyła najszczęśliwszy okres w swoim życiu. W dodatku kobieta ta czuje się nudna, niepotrzebna, upokorzona i bezwartościowa. W identycznej sytuacji znalazła się Maja Kwiatkowska - dotąd szczęśliwa żona i matka. Mieszka u teściów, prowadząc tam piekarnie, która całkiem nieźle prosperuje. Mąż natomiast pracuje w Kanadzie. Wszystko zmieniło się, gdy Tomasz informuje swoją małżonkę przez Skype, że zostawia ją dla "francuskiej lafiryndy". Początkowo Maja nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją. Na szczęście kobieta ma wspaniałych przyjaciół, dzięki którym próbuje stanąć na nogi. Pomagają jej dostrzec, jak wiele możliwości daje otrzymana wolność. Kobieta zaczyna wierzyć w siebie i rozwijać swoją karierę. Jak już wspomniałam wcześniej, autorkę należy pochwalić za jej lekkie pióro i wspaniały styl pisania. Książkę czytałam z przyjemnością. Język, jakim posługuje się autorkę jest niezwykle kwiecisty i barwny. Można wręcz poczuć zapach chleba i świeżych bułek, i oczami wyobraźni zobaczyć polską wieś, którą autorka opisała w idealny sposób. Dodatkowo brawa dla autorki za wszechstronną wiedzę na temat koni, ziół i piekarstwa. Dzięki takim opisom, książka stała się jeszcze bardziej prawdziwa. Mają w tym swój udział także bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, którzy są wręcz wyjęci z życia, wraz ze swoimi problemami. Książka tętni optymizmem. Główna bohaterka to silna babka, która z determinacją radzi sobie z kłodami, jakie rzuca jej pod nogi los. Nie jedna kobieta załamałaby się będąc w takiej sytuacji. Maja natomiast szybko pozbierała się do kupy i zaczęła swoje nowe, lepsze życie. Oprócz plusów książka ma niestety także swoje minusy. Niestety nie jest ona powieścią wyjątkową. Takich książek jest multum. Ponadto, w moim odczuciu książka jest za krótka. Liczy tylko nieco ponad 200 stron, co moim zdaniem, aby historia była dobrze rozwinięta, to za mało. Dodatkowo, niektóre wątki zostały rozpoczęte i niezakończone, a ja czegoś takiego nie lubię. Po drugie, nie spodziewajcie się, że ta książka Was poruszy czy zwyczajnie sobie przy niej popłaczecie. Niestety nie. Ale natomiast da do myślenia, aby nawet w najgorszej sytuacji nie załamywać się i walczyć o siebie. Rozczarowało mnie także zakończenie, które było do bólu przewidywalne. Autorka pewnym epizodem co prawda starała się wyjść z utartego schematu powieści takiego typu, ale moim zdaniem w tej schemat wpadła jeszcze bardziej. Takie epizody często się zdarzają w książkach, więc nie było to dla mnie zaskoczeniem. Podsumowując, "Ponownie niezamężna" to bardzo dobra powieść, z pięknymi opisami i barwnym językiem. Jest to książka, która nie wymaga od nas myślenia i rozważania. To idealna powieść dla leniuszków na nudne gorące popołudnie, albo dla osób, które chcą odpocząć od "ciężkich" książek.
Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2016-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016, Posiadam,
Zapraszam dziś na recenzję książki ,,Ponownie niezamężna", która ma swój niepowtarzalny klimat. Maja to szczęśliwa matka i żona. Jednak mąż pracujący za granicą podczas rozmowy oświadcza jej, że poznał nową kobietę, którą szczerze pokochał. Życie Majki staję pod znakiem zapytania. Mieszka w domu teściów, prowadzi razem z nimi piekarnie i jest całkowicie zależna od rodziny męża. Załamana kobieta znajduję pocieszenie w swojej przyjaciółce Julce. Za jej namową zaczyna poświęcać sobie więcej czasu. Poznaję coraz więcej ludzi, przez co cały czas jest otaczana przez przyjaciół. Kiedyś nie mogła pozwolić sobie na chwilę relaksu, a teraz jest duszą towarzystwa. Jednak człowiek nie może pozostać samotnym do końca życia. Każdy zasługuję na miłość. Czy Majka odnajdzie swoją drugą połówkę? Czy po rozwodzie nie można być już szczęśliwym? Książka wciąga i napawa optymizmem. Bohaterka jest silną kobietą, która świetnie radzi sobie z przeciwnościami losu. Gdy jej życie małżeńskie się rozpadło, to pozbierała się na nowo i zaczęła żyć pełnią życia. Zamiast pogrążyć się w depresji pomagała innym, przez co sama była szczęśliwa. Jednak najważniejsza jest miłość, a to właśnie niej boi się Maja. Obiecała sobie, że nie pozwoli, aby jakikolwiek mężczyzna znowu ją zranił. Nie jest to coś nowego. Takich książek znajdziemy wiele. Jednak ,,Ponownie niezamężna" stworzona w klimacie wsi, zwierząt i pięknych krajobrazów działa na naszą wyobraźnię. Gdy bohaterka opowiada, jak piekła pieczywo w swojej piekarni dałabym słowo, że czułam jego zapach. Spędziłam z tą powieścią przyjemny wieczór i chętnie powrócę do niej jeszcze raz. Gorąco polecam gdy macie ochotę na lekką lekturę.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa