Strzały w Stonygates

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009
Dodał/a książkę: dona

Agatha Christie stworzyła oryginalne postacie, które na trwałe weszły do literatury: niezwykle bystrą i uroczo staroświecką pannę Marple oraz ekscentrycznego Belga, Herkulesa Poirot - najsłynniejszego detektywa od czasu Sherlocka Holmesa. Bohaterką Strzałów w Stonygates jest panna Marple. Spełniając obietnicę złożoną przyjaciółce z ławy szkolnej, przyjeżdża odwiedzić jej siostrę w wiejskiej posiadłości. Atmosfera jest gęsta, wszyscy wiedzą, że coś musi się wydarzyć, no i w końcu pada strzał. O dziwo, ofiara jest zupełnie niespodziana. Sprawę utrudnia fakt, że w rezydencji poddawanych jest resocjalizacji kilkudziesięciu młodocianych przestępców.

Kup książkę Strzały w Stonygates

Opinie o książce - Strzały w Stonygates

Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2017-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2017 roku , Przeczytane w 2017,
Jak zawsze niezawodna panna Marple. Ciekawa zagadka, książkę pochłonęłam w jeden wieczór.
Avatar użytkownika - Florentynka
Florentynka
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2015 roku,
Fenomenalna! Fantastyczna! Jestem mega zaskoczona zakończeniem. Oczywiście pomyliłam się i typowałam nie tę osobę co trzeba :( Choć prostota rozwiązania jest tak duża, to szokuje mnie nadal. Polecam.
Avatar użytkownika - katarzynajanoszek
katarzynajanoszek
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 4, Przeczytałem, 52, Kryminały, Mam,
Bardzo dobre odwrócenie uwagi w odpowiednim momencie. Prawie idealnie zaplanowana zbrodnia, jednak J. Marple czuwa :)
Avatar użytkownika - Okularnica
Okularnica
Przeczytane:2013-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
Uwielbiam kryminały Christie :) Przeczytałam w oka mgnieniu. W jej książkach podoba mi się to że trzyma w napięciu do ostatniej chwili, autorka specjalnie podsuwa pewne rozwiązania, motywy aby potem je całkiem obalić. Nieustanna gra :)
Avatar użytkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2013,
No po prostu - Christie. Do połknięcia w jeden dzień.
Avatar użytkownika - Mirania
Przeczytane:2013-05-30, Przeczytałam, Agatha Christie,
Niespodziewany gość
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Niespodziewany gość

Michael Starkwedder wpada samochodem do rowu. Niedaleko znajduje się willa, z której chce wezwać pomoc. Odnajduje tam, w salonie, ciało mężczyzny. A dalej...

Morderstwo w zaułku
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Morderstwo w zaułku

Zbiór opowiadań Agathy Christie wydany w 1937 roku. Głównym bohaterem historii jest Herkules Poirot, znany detektyw. W jednej z historii pojawia się również...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa