Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego

Język angielski

Poziom B1

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ - SŁUCHAJ - ĆWICZ

CZYTAJ - dzięki oryginalnym angielskim tekstom Fairy Tales przyswajasz nowe słówka, uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi, że nie będziesz mógł się oderwać od lektury, co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ - pobierz bezpłatne nagrania oryginalnego tekstu Fairy Tales dostępne na poltext.pl.  Czytaj jednocześnie słuchając nagrania i utrwalaj wymowę.

ĆWICZ - do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia

na marginesach stron znajdziesz minisłownik i objaśnienia trudniejszych wyrazów; w części O słowach poszerzysz słownictwo z danej dziedziny, a w części gramatycznej poznasz struktury i zagadnienia językowe; dzięki zamieszczonym na końcu rozdziału testom i różnorodnym ćwiczeniom sprawdzisz rozumienie przeczytanego tekstu; odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych znajdziesz w kluczu na końcu książki.

Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością,

której nie sposób się oprzeć.

POSZERZAJ SŁOWNICTWO - UTRWALAJ - UCZ SIĘ WYMOWY

Poczuj świąteczny klimat dzięki opowieściom wybranym spośród wielu pięknych baśni znanych już od pokoleń na całym świecie.

Przypomnij sobie historię Choinki, która tak bardzo pragnęła jedynie urosnąć, że nie potrafiła cieszyć się chwilą obecną.

Wsiądź do sań Królowej śniegu razem z Gerdą i Kajem albo obejrzyj Nowe szaty cesarza.

Przypomnij sobie smutny wieczór wigilijny Dziewczynki z zapałkami i zabawną Księżniczkę na ziarnku grochu.

Mimo że oryginał baśni ukazał się po duńsku, uznaliśmy, że warto zaproponować je w wersji angielskiej: zarówno sposób narracji, jak i słownictwo oraz struktura zdań nadają się idealnie do nauczania.

Podobno Andersen powiedział, że baśnie są jak pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli zaglądają do wnętrza.

***

Marta Fihel - anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników.

Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak - wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, współautor kilkunastu podręczników do nauki języka angielskiego, twórca największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl.

Grzegorz Komerski - absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog komerski.pl, poświęcony historii języków i etymologii.

Znakomita literatura,

z którą nauka angielskiego to prawdziwa przyjemność!

Wersja audio jest dostępna nieodpłatnie na stronie poltext.pl

Informacje dodatkowe o Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2017-10-13
Kategoria: Języki obce

Kup książkę Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego

Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego - opinie o książce

Czytanie bajek w języku angielskim jest zdecydowanie najlepszą metodą do nauczenia się języka oraz poznania konstrukcji zdań. Wydawnictwo Poltex postanowiło więc wydać wszystkim znane baśnie Hansa Christiana Andersena, które są lubiana na całym świecie. I szczerze muszę przyznać, że wyszło to im znakomicie.

Ja, jako osoba, która uczy się angielskiego od niedawna, bez problemu rozumiałam przedstawione w książce teksty. Oczywiście czasami miałam problem z niektórymi słówkami, poznałam również wiele nowych i przydatnych w codziennym użyciu, ale bez większych oporów czytałam baśnie. Plusem jest to, że pamiętam je z dzieciństwa, a więc intuicyjnie i pamięciowo tłumaczyłam sobie niektóre zdania, z którymi miałam problem.

Książka przeznaczona jest dla osób, których poziom zaawansowania sięgnął B1, niemniej jednak myślę, że skoro ja, jako totalny laik, który poznaje ten język od trzech miesięcy, poradziłam sobie z historiami, to i Wy dacie radę. Bardzo pomocny jest minisłowniczek, który zawarty jest na pasku bocznym obok każdej baśni, a także słownik znajdujący się na samym końcu książki. A więc śmiało próbujcie swoich sił i sięgajcie po te świetne opowieści.

Książka podzielona została na dwanaście rozdziałów, a każdy z nich zawiera tekst, zadania sprawdzające naszą wiedzę odnośnie jego zrozumienia oraz poznane słówka, a także objaśnienie słownictwa. Ciekawym dodatkiem jest również dorzucenie do każdego rozdziału tekstu w języku polskim o kulturze i zwyczajach panujących za granicą, chociaż w sumie wolałabym, aby były one  w języku angielskim, aby móc ćwiczyć swoją wiedzę i ewentualnie dodać dodatkowe polskie tłumaczenie lub słowniczek pomagającym go zrozumieć.

Zadania zawarte w książce są rozmaite i ciekawe, mamy tutaj krzyżówki, łączenie w pary, prawdę i fałsz oraz wiele innych. Jednak bardzo nie podają mi się zadania w stylu napisz opowiadanie na 250 słów, które ma odnosić się do przeczytanej wcześniej baśni, a także zrobienie prezentacji multimedialnej. Nie oszukujmy się, ale większość osób nie będzie tego robić, a poza tym pisanie opowiadania mija się z celem, bo nie ma nam kto sprawdzić czy jest poprawnie stworzone, a na tym jednak polegają ćwiczenia, aby robić i sprawdzać odpowiedzi.

W książce można poznać znane baśnie, takie jak "Królowa śniegu", która jest najdłuższą z opowieści tu przedstawionych czy też "Dziewczynka z zapałkami", "Choinka" i kilka innych znanych i kochanych historii. Każda z nich jest niesamowicie ciekawa i pomaga w nauce angielskiego, która jest przyjemna dzięki takiej formie kształcenia się.
Dodatkowym atutem jest możliwość pobrania oryginalnego tekstu "Fairy Tales" za pomocą kodu, który jest zwarty w książce. Dzięki temu możemy uczyć się poprawnej wymowy, poprzez jednoczesne słuchanie i czytanie.

Uważam, że książka jest świetnie wykonana i naprawdę warto po nią sięgnąć. Jest to idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Little Women. Małe kobietki w wersji do nauki angielskiego
Grzegorz Komerski0
Okładka ksiązki - Little Women. Małe kobietki w wersji do nauki angielskiego

Język angielski Poziom B1-B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie...

Grzegorz Komerski0
Okładka ksiązki - The Belt w wersji do nauki angielskiego. Książka ze słownikiem, ćwiczeniami i nagraniem mp3

Język angielski - poziom B1-B2 Lubisz dobrą literaturę, a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! ...