Gomorra. Podróż po imperium kamorry

Książkę przetłumaczono na 52 języki i sprzedano w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Film z 2008 roku inspirowany Gomorrą zdobył wiele nagród, w tym Grand Prix festiwalu w Cannes.

Serial o tym samym tytule, wyprodukowany przez włoską telewizję, bije rekordy popularności na całym świecie, a teraz także w Polsce!

Absolutnie bezprecedensowy włoski bestseller. Roberto Saviano śledzi degradację Neapolu pod rządami kamorry, potężnej, zorganizowanej siatki przestępczej. Kamorra to rozbudowana grupa mafijna działająca na rynku narkotyków, mody haute couture, budownictwa i odpadów, której wpływ całkowicie zmienił życie w Kampanii. Od chwili gdy jako młody chłopiec ujrzał pierwszą ofiarę mafijnych porachunków, Saviano bacznie przyglądał się zmianom zachodzącym w mieście. By napisać Gomorrę, badał mechanizmy działania kamorry i z bliska obserwował, jak korupcja zatacza coraz szersze kręgi, paraliżując miasto. Dzięki zdobytym informacjom autor przedstawił światu zupełnie nowy typ przestępczości zorganizowanej.

Informacje dodatkowe o Gomorra. Podróż po imperium kamorry:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2021-09-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Gomorra: Viaggio nell' impero economico e nel sogno di dominio della camorra

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Kup książkę Gomorra. Podróż po imperium kamorry

Gomorra. Podróż po imperium kamorry - opinie o książce

Chłopcy z paranzy
Roberto Saviano0
Okładka ksiązki - Chłopcy z paranzy

Roberto Saviano po raz kolejny penetruje rzeczywistość, która od zawsze stanowi centrum jego zainteresowania, i umieszcza w niej swoich fikcyjnych bohaterów...

Chodź ze mną
Roberto Saviano0
Okładka ksiązki - Chodź ze mną

Osiem rozdziałów, osiem historii, unikalna kronika dzisiejszych Włoch stworzona przez autora międzynarodowego bestsellera Gomorra. Roberto Saviano...