Percy Jackson opowie o świecie bogów greckich

Autor: madak
News - Percy Jackson opowie o świecie bogów greckich

17 grudnia premierę miała ilustrowana książka Greccy Bogowie według Percy’ego Jackson’a. Idealny prezent dla wszystkich fanów twórczości Ricka Riordana dostępny jest już w księgarni platon24.pl

 

Rick Riordan, amerykański pisarz, zyskał w Polsce ogromną popularność dzięki serii książek Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Te bestsellerowe pozycje pomagają młodym czytelnikom w niekonwencjonalny sposób poznać świat greckiej mitologii. Po sukcesie przygód greckich herosów, Riordan przybliżył fanom swojej twórczości mitologię rzymską oraz egipską. Wiadomo też, że obecnie pisarz pracuje nad kolejną książką, związaną z mitologią skandynawską. 

 

Najnowsza książka jest niejako uzupełnieniem przygód Percy’ego Jackson’a, jednak zupełnie inną niż dotychczasowe. To właśnie syn Posejdona wciela się w rolę przewodnika po świecie bogów. W tym ilustrowanym zbiorze opowieści, uwielbiany przez czytelników heros, przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. Percy do klasycznych opowieści dodaje własną magię oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych - od Apollina po Zeusa. 

 

Sam wygląd książki różni ją też od pozostałych. Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że będzie to niezbędna pozycja w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje. 

 

Książka dostępna jest w księgarni platon24.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje