Scenopisarstwo dla początkujących

Autor: Slk
News - Scenopisarstwo dla początkujących

BAHAMA FILMS zaprasza na dwudziestą trzecią edycję warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących”

 

Podczas oglądania filmów zdarza Ci się mysleć, że historię z ekranu opowiedziałbyś zupełnie inaczej? W Twojej głowie kłębią się pomysły, które chciałbyś zobaczyć w kinie albo w telewizji? Warsztaty Bahama Films pomogą Ci zdobyć praktyczne umiejętności i zrobić pierwszy krok w świat filmu. 

 

Od 2010 roku w warsztatach wzięło udział prawie 600 Kursantów. Najmłodszy z nich miał 16, a najstarszy – 86 lat! Absolwenci kursu dostali się do wymarzonych szkół filmowych w Polsce i za granicą, kilkanaście osób pisze seriale telewizyjne, niektórzy sprzedali swoje scenariusze fabularne, inni sami je zrealizowali. Jedna z kursantek prezentowała scenariusz napisany na warsztatach kontynuacyjnych podczas festiwalu w Cannes, a inny kursant był nominowany do Oscara. 

 

Warsztaty obejmują 30 godzin zajęć, podczas których Uczestnicy poznają tajniki pisania scenariuszy, począwszy od wyboru tematu, opracowania konceptu i struktury scenariusza, aż po sposób kreacji postaci i pisanie dialogów. Uczą się też pitchingu, czyli profesjonalnego sposobu prezentacji własnego projektu filmowego. Każdy Uczestnik kończy zajęcia z własnym profesjonalnym scenariuszem oraz podstawowym warsztatem scenarzysty stanowiącym bazę do dalszego rozwoju. Absolwenci wpisani zostają do bazy scenarzystów BAHAMA FILMS, dzięki czemu pozostajemy z Nimi w kontakcie i wspólnie pracujemy nad kolejnymi projektami. Oferujemy także możliwość dalszego rozwoju, organizując kontynuacyjne warsztaty scenariuszowe oraz zajęcia tematyczne poświęcone gatunkom filmowym.

 

Praca przebiega w małych grupach (5 – 8 osób). Warsztaty organizowane są w centrum Warszawy, przy ulicy Puławskiej 61 oraz w centrum Krakowa, przy ul. Rajskiej 1, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy (możliwość wyboru dogodnego terminu). 

 


WSZELKIE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

www.bahamafilms.pl


 

Czekamy na Was również na facebooku: http://www.facebook.com/bahamafilms.fanpage 

 

Prowadzący:

Dr Wiktor Piątkowski – scenarzysta, producent, wykładowca akademicki. Studiował m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, London Film School, Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, a w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia doktoranckie i obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych ze specjalizacją z zarządzania na rynku telewizyjnym. Wiktor Piątkowski jest także absolwentem SGH i Wydziału Psychologii UW. Uczestniczył również w międzynarodowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab i Racconti. Wśród jego nauczycieli i mentorów są jedni z najlepszych twórców telewizyjnych z Hollywood, w tym Frank Spotnitz („Z Archiwum X”), Tom Fontana („Oz”), Graham Yost („Justified”), Jeffrey Bell („Agenci S.H.I.E.L.D.”), Jim V. Hart („Dracula”) i Jonathan Shapiro („Goliath”).

 

 

Wiktor Piątkowski jest pomysłodawcą i współscenarzystą „Watahy”, pierwszego oryginalnego serialu wyprodukowanego przez HBO w Polsce. Współpracuje również jako scenarzysta z czołowymi producentami z Europy, w tym Letterbox, H&V Entertainment, Geschwister Peng, Good Friends i Lucky Bird Production z Niemiec, Satel Film z Austrii, Palomar z Włoch, Argot z Belgii, Antitalent z Chorwacji czy Filmhuset z Norwegii. W 2016 był jednym z Berlinale Talents podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 

 

Wiktor Piątkowski jest także założycielem BAHAMA FILMS i organizatorem warsztatów scenariopisarskich. Od 2008 roku należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Młodych i Koła Scenarzystów SFP. Wiktor Piątkowski jako autor jest reprezentowany przez agencję Page Magnet z Monachium. 

 

Więcej informacji udziela:

Joanna Niczyj

joanna@bahamafilms.pl

tel. 607 734 831

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje