Quantcast

„Ród Smoka” – 5 odcinek serialu z uniwersum GOT już dziś na HBO Max!

Data: 2022-09-19 14:12:39 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już od pięciu tygodni na platformie streamingowej HBO Max możemy śledzić burzliwe losy Targaryenów. Spin-off Gry o Tron z odcinka na odcinek nabiera tempa. Co nas czeka w piątym epizodzie?

Obrazek w treści

Ród smoka to najnowszy serial HBO Max, który powstał na bazie książki Ogień i krew autorstwa George'a R.R. Martina. Szybko został okrzyknięty najpopularniejszą produkcją platformy. Dodatkowo sam autor wydał ostatnio publikację mocno związaną z serialem, czyli Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I

Ród smoka – odcinek 5 – opis i streszczenie

Oświetlamy drogę to tytuł piątego odcinka Rodu smoka, a także dewiza rodu Hightowerów. W tym epizodzie dowiemy się dokąd został wygnany Daemon, a także będziemy świadkami tego jak morduje on swoją żonę w Dolinie. Król Viserys I znajduje córce męża. Związek między Rhaenyrą, a Laenorem połączy dwie największe armie Westeros. Zostaje zorganizowany bal na cześć ich rychłych zaślubin. 

Królowa Alicent przeprowadzi poważna rozmowę ze swoim ojcem, byłym namiestnikiem królewskim. Zwolniony z posady Otto żegna się z córką, a także radzi jej by wybrała dobrą stronę i przygotowywała syna do przejęcia Żelaznego Tronu. Alicent długo się waha, czy ma wesprzeć długoletnią przyjaciółkę Rhaenyrę, czy zadbać o przyszłość swojego dziecka.  

Zapowiedź 6 odcinka można obejrzeć poniżej:

Ród smoka – 5 odcinek gdzie zobaczyć?

Piąty odcinek serialu Ród smoka już dziś – 19 września 2022 roku – został dodany na platformę streamingową HBO Max. To właśnie na tym serwisie, co poniedziałek możemy oglądać premierowe epizody produkcji.

Może Cię zainteresować także:

W jaki sposób można więc uzyskać dostęp do pełnych odcinków serialu Ród smoka? Trzeba wykupić subskrypcję serwisu HBO Max, na który zawsze trafiają nowe epizody produkcji. Kosz miesięcznego abonamentu wynosi 29,99 zł.

Ród smoka – nowe odcinki co tydzień

Ród smoka jest produkcją, która szybko przypadła go gustu fanom uniwersum stworzonego przez George'a R.R. Martina. HBO zdążyło już potwierdzić powstanie kolejnego sezonu serialuCo ciekawe twórcy Rodu smoka nie chcą powtórzyć błędów popełnianych przy produkcji Gry o TronCzy tak się naprawdę stanie?

Ostatnio zalało nas też sporo innych informacji związanych ze światem Gry o Tron. George R.R. Martin poinformował na swoim blogu, że cały czas pracuje nad idealnym zakończeniem Wichrów Zimy, czyli ostatniego tomu Pieśń Lodu i Ognia. Ma to być najdłuższa książka autora. Został też ogłoszony serial poświęcony dalszym losom Johna Snow. Do roli ma powrócić Kit Haringtona. W planach są też inne spin-offy oraz animacje związane z uniwersum GOT.

Ród Smoka od HBO, to adaptacja pierwszego tomu cyklu Historia Targaryenów autorstwa Martina. Na serię składają się na razie: Ogień i krew cz. 1 oraz Ogień i krew cz. 2

Powieść Ogień i krew można kupić w popularnych księgarniach poniżej:

Tagi: ród smoka, gra o tron,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz. 1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz. 1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje