„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – już dziś premierę ma 6 odcinek serialu!

Data: 2022-09-30 08:38:16 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Atmosfera w serialu Amazona Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy wyraźnie się zagęszcza. W zeszłym tygodniu na platformie pojawiła się piąta już odsłona fantastycznej produkcji. Co więc czeka nas w odcinku, który dziś ma premierę?

Obrazek w treści
fot. materiały prasowe / Amazon Studios

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena. Showrunnerami są Patrick McKay i John D. Payne. Co zaskakujące, produkcja jest najdroższym serialem świataco przekłada się na niesamowicie realistyczne efekty specjalne. Niestety, mimo doskonałej warstwy technicznej, serial od początku zbiera raczej mieszane opinie.Sporo jednak osób zdążyło się już wciągnąć w fabułę i z zaciekawianiem śledzi losy bohaterów ze Śródziemia. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – odcinek 6 – co się wydarzy?

Sauron zdaje się być coraz większym zagrożeniem. Dodatkowo na horyzoncie majaczy wojna. W tym odcinku dojdzie też do bitwy o Krainy Południowe. Na polu walki ma spotkać się Galadriela z Adarem. Każde z nich zgromadziło swoją armię i wydaje się doskonałym dowódcom. Czy więc orki prowadzone przez Adara mogą pokonać Galadrielę i jej popleczników?

Może zainteresować cię także...

Będzie to odcinek z naprawdę epicką walką. Do mieszkańców Południa zbliża się zło. Czy uda im się ochronić? Dodatkowo na pomoc ludziom ruszają mieszkańcy Numeronu. Mogą jednak nie przybyć na czas. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – 6 odc. gdzie zobaczyć? 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to serial w całości wyprodukowany przez Amazon Studios. Można go więc oglądać tylko na platformie dedykowanej, czyli Amazon Prime Video. Legalnie nie będzie dostępny nigdzie poza tym serwisem. Dziś – 30 września 2022 roku – będziemy tam mogli obejrzeć 6 odcinek produkcji fantasy. Zostały nam jeszcze dwa odcinki w tym sezonie. Ostatni, ósmy, pojawi się już za dwa tygodnie na platformie streamingowej.

Czytaj także: „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – wnuk J.R.R. Tolkiena bierze udział w pracy nad serialem Amazona!

Mimo mieszanych opinii, serial Amazona ma naprawdę wysoką oglądalność. Pierwsze odcinki miały być obejrzane przez ponad 25 milionów ludzi na całym świecie. Co ciekawe, w podobnym czasie na rynku pojawiły się dwie wielkie produkcje fantasy. Nic dziwnego, że Ród smoka, czyli spin-off Gry o Tronniejako konkuruje z Władcą Pierścieni. Która produkcja według Was jest lepsza?

„Ród smoka" czy „Władca Pierścieni. Pierścienie Władzy"?

Który serial fantasy oglądacie?

„Ród smoka"
„Władca Pierścieni. Pierścienie Władzy"
oba seriale

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – jakie są dalsze losy produkcji?

Chociaż pierwszy sezon serialu nie zebrał wyłącznie pozytywnych recenzji, to jednak twórcy mają w planach jeszcze cztery kolejne serie. Powstaną one, jeśli wysoka oglądalność Pierścieni Władzy utrzyma się do samego końca. 

Póki co jednak większym poważaniem cieszą się wcześniejsze adaptacje dzieł J.R.R. TokienaIch reżyserem był, oczywiście, Peter Jackson. Twórca nakręcił całą trylogię Władcy Pierścieni, czyli: Drużyna Pierścienia, Powrót króla oraz Dwie wieże. Zdecydował się także na stworzenie trylogii filmowej opierającej się tylko na Hobbicie. Na tę serię filmową składają się: Niezwykła podróż, Pustkowie Smauga i Bitwa Pięciu Armii. Reżyser wspominał w jednym z wywiadów, że dostał propozycję współpracy od twórców serialu. Gdy poprosił o scenariusz, kontakt miał się urwać.

Mimo mieszanych opinii, serial Amazona sprawił, że wzrosło zainteresowanie twórczością Tolkiena. Już niedługo w amerykańskich księgarniach ma pojawić się Upadek Númeronu. Jest to dzieło związane z Pierścieniami Władzy. Polskie wydawnictwo Zysk i S-ka nie pozostaje w tyle, planując po raz pierwszy w naszym kraju, w całości wydać dwunastotomowy cykl Historia Śródziemia. Niedawno pierwszy tom – czyli Księga Zaginionych Opowieści – miała swoją premierę. 

Pierwszy tom Historii Śródziemia kupić można poniżej:

Tagi: władca pierścieni amazon,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni. Trylogia
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)3
Okładka książki - Władca Pierścieni. Trylogia

Trylogia Władcy Pierścieni pierwotnie miała być wydana w formie pojedynczej, gigantycznej wręcz książki, jednakże John Ronald Reuel Tolkien zgodził się...

dodaj do biblioteczki
Reklamy