Przygody Oszołomka i jego przyjaciół

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2010-11-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: b.d.
Czas trwania:38 min.
Czyta:
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 6 (1 głosów)

Oszołomek i spółka
    
Znakomite teksty znanego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego tym razem zyskały nową oprawę. Słuchowisko „Przygody Oszołomka i jego przyjaciół” to znakomita zabawa dla dzieci i wyprawa w nieznany świat w doborowym towarzystwie.

Poznajemy zabawnego stworka, Oszołomka, oraz jego przyjaciela, niewidzialnego Dżela (który jednak potrafi dostrzec to, co dla innych jest niewidoczne), Nadymka i największego awanturnika – Rycerza Norfolk. Na osiedlu pełnym wysokich bloków, przed którym rozciąga się łąka z mnóstwem kwiatów oraz znajduje staw pełen czarnej wody, przyjaciele przeżywają liczne przygody i rozterki. Zastanawiają się na przykład, czy można nawrócić krople wody oraz czy są one zawieszone na sznurku.

Oszołomek to niepoprawny łasuch, którego najczęściej można spotkać w spiżarni. Jest przekonany o tym, że nie może być dobry, nawet mówi o sobie „okropny Oszołomek”. Mimo to jego towarzysze wiedzą, że zawsze można na niego liczyć.

Całe szczęście, że istnieje ktoś taki jak przyjaciel, kto odnajdzie twoje serce nawet wówczas, kiedy go zgubisz. A że grono przyjaciół warto nieustannie powiększać, przekonasz się odwiedzając Jasia Nic Nie Wiem, którego buzia jest smutna z powodu niewiedzy o swej niewiedzy. Oszołomek (który wszczyna bójki i kłótnie nawet przy zawieraniu przyjaźni) i Dżel (w którego trzeba dopiero uwierzyć) wypełnią pusty dotąd domek Jasia serdecznym śmiechem. Szlachetny rycerz odnajdzie zaś… no właśnie – o tym, co jeszcze wydarzy się w krainie Oszołomka przekonajcie się podczas słuchania tej wspaniałej, mądrej bajki, w której granica pomiędzy dobrem, a złem jest wyraźnie nakreślona, a mały człowiek poznaje świat pełen pozytywnych wzorców.

Dodatkowym prezentem dla milusińskich oprócz wspaniałych historii o przygodach Oszołomka jest multimedialny zestaw kolorowanek (które można wydrukować), puzzli (przyznaje, że i ja ułożyłam dwa zestawy) oraz gier. Zatem ramię w ramię z Oszołomkiem śpiewajmy „Awantur bez liku zna ten cały świat, Oszołomek jego najpiękniejszy kwiat” i słuchajmy wraz z dziećmi nagrania CD słuchowiska Moczulskiego zawsze wtedy, kiedy dopadnie nas smutek.

 

Kup książkę Przygody Oszołomka i jego przyjaciół

Zobacz opinie o książce Przygody Oszołomka i jego przyjaciół
Inne książki autora
Radość miłosierdzia
Leszek Aleksander Moczulski0
Okładka ksiązki - Radość miłosierdzia

Książka "Radość miłosierdzia" to wiersze i psalmy dla każdego, kto pragnie uwielbić Boże Miłosierdzie czy oddać cześć świętej Siostrze Faustynie. Napisane...

Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz?
Leszek Aleksander Moczulski0
Okładka ksiązki - Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz?

Jest to zbiór kilkudziesięciu wierszy dla dzieci. Ciepłe teksty uzupełniają barwne ilustracje. Mogą towarzyszyć każdemu od rana do wieczora. Czytelnik...

Reklamy