Przy kawce o wszystkim

logo
Zajączki, jajeczka i kiełbaska
Notatkę dodano:2015-03-26 10:59:12

 Tak,zbliżają się Wielkanocne święta. . Polacy w większości deklarują się chrześcijanami. Ja bym to nazwał inaczej (nie obrażając religijnych uczuć), wiara chrześcijańsko-pogańsko-ateistyczna. Napewno ktoś teraz się zastanawia o co mi chodzi? Dlaczego określiłem chrześcijańska, ponieważ te święta mają związek z osobą Jezusa Chrystusa którego uczniowie zostali nazwani chrześcijanami. Nawiązują do zmartwychwstania jego osoby, Biblia rzeczywiście informuje o tym wydarzeniu Należy wyraźnie powiedzieć, że święta Wielkanocne sięgają korzeniami religii i zwyczajów pogańskich. Co roku przez radio czy telewizję podaje się pochodzenie tej tradycji. Także encyklopedie i źródła historyczne o tym piszą. Podam przykład, żebym nie został posądzony o herezję: Wielkanoc [po ang. Easter]. Pierwotnie święto wiosny na cześć teutońskiej bogini światła i wiosny, znane w języku Anglosasów jako Eastre. Już w VIII wieku Anglosasi przenieśli tę nazwę na chrześcijańskie święto, które się obchodzi ku czci zmartwychwstania Chrystusa” (John D. Davis: The Westminster Dictionary of the Bible, Philadelphia, 1944, s. 145). „Wszędzie szukają kolorowych jaj wielkanocnych przyniesionych przez zajączka wielkanocnego. To już nie jest zabawa dziecięca, tylko pozostałość obrządku płodności, której symbolami są jaja i zajączek” (Funk i Wagnalls: Standard Dictionary of Folklore, Mythology and Legend, Nowy Jork, 1949, t. 1, s. 335). Nie jeden myślący człowiek ma świadomość jakie jest pochodzenie tych świąt, ale nic sobie z tego nie robi. Mówi: to taka ładna tradycja z dziada pradziada. Należy ją kultywować i przekazywać pokoleniom. Jest to zakłamanie i oszukiwanie swojej osoby i innychludzi. To tak jakby twierdzić, że zima jest wiosną. Uczciwa osoba nie będzie brać udziału w czymś, co nie odpowiada prawdzie religijnej...Taki człowiek zasługuje na uznanie i szacunek. Jak wiemy, Jezus nie brał udziału w pogańskich zwyczajach i je nie kultywował Większość ludzi w Polsce ma poważne wątpliwości co do wiary w zmartwychwstanie Jezusa. Ludzie często twierdzą że wierzą, ale po dłuższej wymianie zdań powiadają: Kto tak naprawdę może wiedzieć jak tam było... Kiedy zapytamy czy wierzy w zmartwychwstanie zmarłych- często kiwa głową i odpowiada: Jak umrzemy to się dowiemy jak tam jest To nazywa się wiara? Jakby większość ludzi szczerze wierzyła, to szukałaby prawdy i żyła według nauk które głosił Jezus Chrystus Dla większości osób Wielkanoc to ładna rodzinna tradycja i nic więcej. Handel ,,żeruje' na naiwnych ludziach mając w tym okresie ogromne dochody. Niewiele to wszystko ma wspólnego z żywą wiarą i naukami Jezusa które krzewił.  


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Księga ksiąg
Notatkę dodano:2015-03-25 10:35:40

 Nie wszyscy wiedzą, jaka książka została wydana o największym nakładzie. Okazuje się że jest nią Biblia, wydano w nakładzie przeszło 5 miliardów.

Kolejną książką której nakład wynosi przeszło miliard egzemplarzy jest -Cytaty z dzieł przewodniczącego Mao.

Jeżeli chodzi o czasopisma, to bezkonkurencyjne są dwa- Strażnica i Przebudźcie się (wydawnictwo Swiadków Jehowy)

Strażnica -nakład 45,9 mln w 212 językach

Przebudźcie się- nakład 44,7 mln w 99 językach

AARP The Magazine- nakład dwa razy w miesiącu 22 mln tylko po angielsku

Liahona - około 500,000 tysięcy, niekiedy prawie w 50 językach

 

Czy nie jest to zastanawiające, dlaczego SJ są bezkonkurencyjni w drukowaniu czasopism i literatury biblijnej?

Dlaczego dokładają tak usilnych starań, żeby w milionowych nakładach drukować swoje czasopisma ?

A może Biblia rzeczywiście zasługuje na poważne badanie- czego dowodem jest tak ogromna biblijna kampania edukacyjna prowadzona po całej ziemi ( 240) krajów przez to wyznanie...


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Przebiśniegi
Notatkę dodano:2015-02-20 15:09:29

 

Gdy słoneczko zaświeci 

i stopnieją śniegi

u babci w ogródku

wyjrzą przebiśniegi

ku radości dzieci

d824acfe8536e27c248092bebcc43c81.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Aby do wiosny
Notatkę dodano:2015-02-20 14:50:29
1f2756809b7a8d0f0084ee8b9518316b.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Oddech wiosny
Notatkę dodano:2015-02-20 14:46:28

Mówią że zima odchodzi do lamusa, marzec ponoć będzie bez śniegu i słoneczny. Gawrony kąpały się w dużej kauży wody, jakie czyściochy- taki zabawny widoczek zaobserwowałem z żonką wracając z zakupami do domu. Aby do wiosny życzę sobie i czytelnikom...

d338fff2140de5c0d240f3e445b747a9.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Słoneczny poranek
Notatkę dodano:2015-02-20 14:18:14

Tulipany na firance

w słonecznej poświacie

pora wstawać


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Notatkę dodano:2015-02-20 14:08:06

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Notatkę dodano:2015-02-20 14:04:04

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Rozprawka o wolności
Notatkę dodano:2014-10-11 16:43:52

„W najgorszej niewoli jest ten, komu się wydaje, że jest wolny” (Goethe).

Ale co należy rozumieć przez „wolność”? Czy oznacza ona prawo do czynienia wszystkiego, co się komu podoba? Nie. dziewiętnastowieczny pisarz angielski Charles Kingsley słusznie napisał: „Istnieją dwa rodzaje wolności — fałszywa, gdy ktoś może robić to, co chce, i prawdziwa, gdy ma możność robienia tego, co powinien”

. Uważam że to jest prawdą, co napisał Charles Kingsley.

Hipisi chcieli być wolnymi ludźmi, brody, długie rozczochrane włosy i niechlujne ubrania były przejawem sprzeciwu wobec tradycyjnych wartości. Próbując odnaleźć szczęście i sens życia, młodzież odurzała się narkotykami i przyswajała sobie poglądy głoszone przez przywódców duchowych, tak zwanych guru. Jednak hipisi nie przynieśli światu prawdziwego szczęścia i wolności. Upowszechnili natomiast narkomanię i rozwiązłość wśród młodzieży, co przyśpieszyło upadek społeczeństwa i wywołało zamęt w kwestiach moralnych.

Upływ czasu pokazał, że ideologia hipisowska bynajmniej nie uszlachetniła ludzi, przyśpieszyła raczej obniżanie się poziomu moralnego społeczeństwa, czego skutkiem były choroby weneryczne, alkoholizm, narkomania i niechciane ciąże. Mówienie w tym przypadku o ,,wolności'' okazało się nieporozumieniem czy raczej zniewoleniem.

Każdy człowiek na ziemi jest ograniczony w jakiś sposób, nie jest w pełni wolny. Ten system jest tak skonstruowany, że człowiek podlega innym ludziom będąc od nich zależny. Na przykład jest zobowiązany płacić podatki czy przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Feminizm też okazał się fiaskiem- nie zapewniając kobietom upragnionej wolności. Z badań socjologicznych omówionych w paryskim dzienniku „Le Monde” wynika, że 80 procent rodzin francuskich, mających tylko jednego z rodziców, jest kierowane przez kobiety. Ankieta przeprowadzona wśród nich wyjawiła, że „niektóre kobiety rozwiodły się, aby ‛uzyskać swobodę’, popadły jednak w jeszcze gorszą zależność pod względem materialnym i uczuciowym — uzależniły się od własnych dzieci”.

Ludzkość jest także ograniczona przez prawa natury. Nikt nie sprzeciwi się huraganom, powodziom czy suszy.

Wyobraźmy sobie ruchliwe miasto, w którym nie obowiązują żadne przepisy ruchu i każdy może się poruszać w dowolnym kierunku i z dowolną prędkością. Czy chcielibyśmy jeździć samochodem w takich warunkach? Skądże, byłaby to przecież anarchia na drodze, pociągająca za sobą mnóstwo wypadków. Nieograniczona wolność oznaczałaby anarchię społeczną.

Poczynaniami ludzi muszą rządzić jakieś prawa. Bóg pragnie, aby dla dobra ogółu wolna wola była ujęta w pewne ramy. Nie zamierzał udzielić nam nieograniczonej wolności, lecz wolność względną, podlegającą zasadom prawa Nie ulega wątpliwości, iż zostaliśmy tak stworzeni, że musimy przestrzegać praw fizyki ustalonych przez Boga. Nikt mądry nie sprzeciwia się prawu grawitacji czy ciążenia, i z tego samego powodu mądrze jest respektować Jego prawa moralne i społeczne. Tak jak mądrze jest przestrzegać przepisów ruchu drogowego, o wiele mniej byłoby głupich wypadków. Jednocześnie w granicach zakreślonych przez prawa Boże dysponujemy ogromną swobodą wyboru.

W rezultacie ludzie tworzą urozmaiconą i fascynującą rodzinę. Pomyślmy, jaka różnorodność panuje na świecie, jeśli chodzi o potrawy, stroje, utwory muzyczne, dzieła sztuki czy architekturę. W tych sprawach na pewno wolimy sami dokonywać wyboru niż pozwolić komuś za nas decydować.

Bardzo znamienne słowa wypowiedział Jezus: (...)„Jeżeli pozostajecie w moim słowie, to rzeczywiście jesteście moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.( Jana 17:31,32)

Od czego miała wyzwolić?

Od spaczonych poglądów i wierzeń, okultyzmu, spirytyzmu, niemoralności, rozpusty, homoseksualizmu, materializmu,bałwochwalstwa, narkomani, pijaństwa,ludzkiej tradycji, świąt i filozofii. Właśnie te rzeczy zniewalają ludzi, narażając na niebezpieczeństwa, koszty finansowe i ogólne zmęczenie. W pewnym sensie człowiek może być dzisiaj wolny, jeżeli stara się uwzględniać granice wolności zakreślone przez Stwórcę.


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Strata cennego czasu
Notatkę dodano:2014-09-14 19:41:12

Ludzie tracą mnóstwo czasu, oglądając programy informacyjne które tylko dezinformują i jeszcze bardziej ogłupiają i tak skłócone społeczeństwo. Lepiej wykorzystać czas spedzając go na konstruktywnych rozmowach z rodziną, poczytać pożyteczną książkę,  napisać wiersz lub namalować obraz . Wystarczy przejrzeć tylko nagłówki gazet żeby mieć ogólną orientację co i kiedy się wydarzyło.


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Wątki:

Licznik

Odsłon: 7913
Osób: 6475
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017