Czekając na świt
Notatkę dodano:2009-11-22 00:33:23

31. października w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi odbył się wieczór poetycki Justyny Mańki, związany z wydaniem jej debiutanckiego tomiku pt. "Czekając na świt". Wiersze Justyny, prywatnie mojej przyjaciółki, bardzo przypadły mi do gustu. Oryginalne, pomysłowe, świeże i napisane w sposób, który jest mi bliski. Na okładce monachijska latarnia na tle rozjaśniającego się nieba, widok, którego większość osób nie widuje, z tego tylko prozaicznego powodu, że śpi w tym czasie.
Cieszę się, że mogłam pomóc w promocji tomiku chociażby w ten prosty sposób, że rozlepiałam plakaty i informowałam w Internecie. Atmosfera wieczorku była bardzo dobra - przyszli przede wszystkim młodzi, twórczy ludzie, którzy mieli wiele do powiedzenia na temat poezji.
Tego dnia wracając do domu rozmawiałam po drodze z Justyną K., która również należy do naszej grupy poetyckiej. Kiedy ja trwałam w zachwycie nad udanym debiutem przyjaciółki, zaskoczyła mnie stwierdzeniem, że ona woli moje wiersze, bo ja jestem w nich, a Mańka obok. W tamtej chwili, nie byłam pewna, jak mam jej na to odpowiedzieć. Powiedziałam więc tylko, że nie myślałam o tym w ten sposób.
Teraz myślę, że może w tym co powiedziała, jest coś z prawdy. Tylko, że ja dotąd myślałam, że nie umiem zachować niezbędnego dystansu i że to źle.

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)

Wątki:

Moje ostatnie wiersze

Licznik

Odsłon: 57001
Osób: 52455
Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017