Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo

Dlaczego w Londynie giną japońskie dzieła sztuki? Jakie tajemnice kryje statek widmo? Kim jest starzec sączący kufel grogu w zadymionej tawernie? I co ma wspólnego z piratem Blackiem Willem? Czy ostatni ronin zdoła ocalić cudowny wachlarz? I czy klątwa złotego smoka dosięgnie każdego, kto odnajdzie skarb? A co jeśli Natoka Matsuzawa nie jest przyjacielem, za jakiego uważa go Bartek?

Kraj Kwitnącej Wiśni i japońskie baśnie, które stają się prawdą, okrutni wojownicy ninja i tajemniczy ronin, a w tle nieustraszeni piraci. To tylko część przygód, jakie tym razem czekają na Ostrowskich i Gardnerów. Wszystko bowiem dzieje się w zawrotnym tempie, a stawka jest bardzo wysoka! Tym razem gra toczy się o… nieśmiertelność!

Informacje dodatkowe o Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-05-02

Kup książkę Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo

Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał, dla dzieci,
Wszystko zaczyna się od kradzieży japońskich dzieł sztuki przez ninja. Jak się okazuje zawierają one wskazówki do skarbu. Dzieciaki były zainteresowane sprawą, ale mieli zakaz wmieszania się w nie. Wszystko się jednak zmienia, gdy porywają rodzinę Gardnerów. Ostrowscy jadą im na ratunek, a także spróbują rozwiązać zagadkę.
Serią Archeo zainteresowałam się zwłaszcza przez ten tom, którego akcja toczy się w dużej części w Japonii. Poznajemy tamtejsze mity i legendy, a także fakty historyczne. Chociaż dla mnie, w miarę obeznanej z kulturą japońską samuraje, ninja i gejsze w tej książce przedstawieni są w sposób bardzo stereotypowy, ale może to zaciekawić młodych czytelników, którzy dopiero zapoznają się z kulturą tego kraju. Na brak akcji nie można narzekać, chociaż z tomu na tom coraz bardziej zauważam jej schematyczność.

Zdecydowanie najlepsza z części, które dotychczas przeczytałam. Znajdziemy tu intrygę, tajemnicę, zagadkę a wszystko to naszpikowane niesamowitą historią oraz starymi legendami.
Na Londyński Dom Aukcyjny napadają ninja kradnąc trzy obrazy malowane na jedwabiu. Następnego dnia za sprawą tych samych osobników dochodzi do kradzieży w British Museum.
Do akcji wkracza detektyw Gordon Archer - najlepszy śledczy Jej Królewskiej Mości. Niczym Sherlock Holmes z dociekliwym umysłem, wraz ze swym nieodłącznym kompanem Wotsonem.
Gdy inspektor pracuje nad sprawą, piątka przyjaciół prowadzi własne dochodzenie, a wszystkie ślady prowadzą do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Lektura wciąga od pierwszej strony. Wątek goni za wątkiem. Nie można się od niej oderwać.Już sama okładka wabi kolorem czytelnika.Ilustracje uzupełniają wydarzenia zawarte w książce.
Autorka zalawirowała fabułą sprawiając, że w pewnym momencie nie wiadomo kto jest pozytywną, a kto negatywna postacią.
Oczywiście nie byłaby sobą , gdyby nie wprowadziła kilku zagadnień związanych z japońską historią i kulturą.
Świadome połączenie edukacji z przyjemnością zmienia naukę w proces przynoszący szybki efekt. Wiele interesujących informacji znajduje się w ramkach, wraz z wyjaśnieniem trudnego słownictwa.
Agnieszka Stelmaszyk w każdym tomie dodaje osobę, która pomaga dzieciakom przy śledztwie . I tak mamy tym razem. Detektyw jest ową postacią opisaną w bardzo humorystyczny sposób.
Czym zaskoczy mnie następny tom Kronik Archeo ? Nie wiem. Lecę sprawdzić.

Zbawcy książek Już czytam
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Zbawcy książek Już czytam

Schowaj do plecaka i czytaj, kiedy chcesz! Ktoś w szkolnej bibliotece niszczy książki. Tosia i Kasia postanawiają ruszyć książkom na ratunek. Przeprowadzają...

Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki. Tom 5
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki. Tom 5

To już piąta część bestsellerowej serii Agnieszka Stelmaszyk Mazurscy w podróży! Skupiona wokół klubu buń historia znów wciągnie czytelnika w wir przygód...