Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu

Baśnie uczą nas życia, nie wprost i nie dosłownie. Są jego zagęszczonymi kroplami. Pokazują nam jak w lustrze różne sytuacje, na ogół trudne, pozwalają bezboleśnie poznać konsekwencje takich, a nie innych decyzji. W naszym jakże często stechnicyzowanym i sprymityzowanym, pozbawionym poezji i czułości świecie warto sięgać po ukryte w nich piękno, optymizm, nadzieję. Sięgać do studni mądrości różnych narodów i pokoleń, czerpać. To tak niewiele kosztuje. W tym zbiorze mamy znakomity wybór baśni różnych narodów.

Informacje dodatkowe o Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7505-511-5
Dodał/a opinię: Damian Kopeć

Zobacz opinie o książce Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu

Kup książkę Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu

Opracowania lektur. Starożytność. Średniowiecze. Renesans. Liceum, Technikum
Elżbieta Zarych0
Okładka ksiązki - Opracowania lektur. Starożytność. Średniowiecze. Renesans. Liceum, Technikum

Szczegółowa charakterystyka epoki literackiej (tło historyczne, architektura, rzeźba, malarstwo, muzyka, filozofia, programy literackie)Literatura polska...

Opracowania lektur. Barok, oświecenie
Elżbieta Zarych0
Okładka ksiązki - Opracowania lektur. Barok, oświecenie

Opracowania lektur (liceum / technikum) Barok. Oświecenie• Szczegółowa charakterystyka epoki literackiej (tło historyczne, architektura, rzeźba, malarstwo...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;