Byliśmy łgarzami

Ocena: 4.77 (13 głosów)
opis
Historia opowiada o rodzinie Sinclairam- dziadku, jego córkach i wnukach. Są oni bardzo bogaci, zamożni i wpływowi. Jednak czy to w życiu jest najważniejszy? Wygląd na pokaz i fortuna? Cadence jest najstarszą wnuczką, jednak nie jest podobna do swojej rodziny. Zakochuje się w nieodpowiednim chłopcu, farbuje włosy i chce zmienić całą rodzinę. Jak to się zakończy? Kto wyjdzie na tym najlepiej? I co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze?

Naprawdę, gdy sięgałam po tą książkę nie spodziewałam się niczego wielkiego. Nawet nie brałam pod uwagę tego, że mi się jakoś spodoba, w ogóle nie myślałam, że ją kiedyś przeczytam, ale kiedy zobaczyłam ją w bibliotece to myślę czemu nie? Ale opinia pana Greena podkusiła moją ciekawość, bo przecież autor mojego życie nie może złej książki polecać prawda? Przeczytanie jej zajęło mi niecałe 2 dni, a to co w niej znalazłam było dla mnie olśnieniem!

"Jeżeli chcecie żyć tam, gdzie ludzie nie boją się
szczurów ani prawdziwej miłości, musicie porzucić
mieszkanie w pałacu."

To co jest w książce jest cudowne! Porusza ona wiele ważnych wątków jak: więzi rodzinne, bogactwo, chciwość, manipulowanie innymi, pierwsza miłość, przyjaźń czy próby zmieniania świata. Cady w swoim życiu przechodzi wiele i jest chowana jako przyszłą dziedziczkę wielkiej rodzinnej fortuny, której ona nie chce. Jest zmuszana do posłuszeństwa wobec matki. Powieść zwraca też uwagę na nietolerancję rasową czy osoby biedniejsze. Zakochałam się w Gat, który zawsze był ciekawy świata i chciał pomagać tym, którzy mają gorzej. Zadaje mnóstwo pytań, jest czuły i opiekuńczy.

Moim jednym zastrzeżeniem do tej powieści to się strasznie trudne nazwy miast, domów czy imiona. To bardzo mi ciążyło podczas czytania. Mimo tej małej wady książka jest napisana lekkim i przyjemnym językiem. Czyta się ją błyskawicznie. Do tego ma wiele cudownych cytatów, które sprawiają, że czytelnik zatrzymuje się i zastanawia się nad swoim życiem. Cady to typowa nastolatka, która musi zmierzyć się w wielkimi problemami, ale największym dla niej jest amnezja na skutek zapomnianego wypadku.

"Milczenie to warstwa ochronna, zabezpieczająca przed cierpieniem."

Podsumowując wiem, że ta recenzja jest chaotyczna, ale ciężko opowiadać o tej książce nic nie spojlerując. Nie sądziłam, że to aż takie wyzwanie :D Książkę serdecznie polecam, czyta się ją przyjemnie i lekko, a czytelnik nie może szybko o niej zapomnieć. Zapewnienia pana Greena o tej pozycji są w pełni zasłużone. Historia jest nietuzinkowa i warta uwagi. Pokazuje, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, a więzi rodzinne nawet w "najlepszych" rodzinach mogą być skomplikowane. Jeszcze raz serdecznie polecam

Informacje dodatkowe o Byliśmy łgarzami:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2015-04-08
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788328020054
Liczba stron: 240
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

więcej
Zobacz opinie o książce Byliśmy łgarzami

Kup książkę Byliśmy łgarzami

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Kłamczucha
E. Lockhart0
Okładka ksiązki - Kłamczucha

Wierzyła, że im więcej wypocisz na treningu, tym mniej wycierpisz w walce.Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy