Droga ku nadziei


Tom 1 cyklu Podróż w niechciane
Ocena: 5.67 (3 głosów)
opis

Twórczość Danuty Chlupowej poznałam niedawno, przy okazji powieści „Podróż w niechciane”. Historia ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie, do tej pory pamiętam, ile wywołała we mnie emocji i wzruszenia. Z niecierpliwością wyczekiwałam dalszych losów bohaterów, których los w czasie II wojny światowej tak bardzo doświadczył.

 

Droga ku nadziei, ku lepszemu życiu, wiedzie przez trudy i znoje. Życie w ogarniętym wojną świecie zamienia się w czekanie na wyzwolenie, powrót ukochanego, na spokojny sen, którego nie zaburzy już nic.

Bogusia Brzezińska i Jadwiga Peterak. Dwie różne kobiety, którym życie nie szczędziło cierpienia.

Bogusia wraz z Urszulką w końcu wybiera się w podróż do Drogomyśla, gdzie czeka na nią ukochany. Niestety, spokojna wieś z końcem wojny staje się miejscem zażartych walk frontowych. Młodzi ponownie zostają rozdzieleni.

Jadwiga z utęsknieniem patrzy w przyszłość I wyczekuję końca wojny. Uczucie, jakie żywi do Mieczysława, rozrasta w jej sercu z każdym dniem. Jednak znajomość z byłym członkiem Armii Krajowej sprowadzi na nią niebezpieczeństwo. Oboje trafiają do nazistowskiego więzienia w lubelskim zamku.

Czy po wojnie życie obu par będzie takie, o jakim marzą?

 

„Droga ku nadziei” to powieść, w której jak sam tytuł wskazuje, przed bohaterami otwierają się drzwi do lepszego, powojennego życia. Jednak czy po gehennie i latach okupacji, można wieść spokojne i ustabilizowane życie? Bohaterowie powieści nie mieli łatwo, co chwilę na ich drodze los stawiał trudności, które musieli pokonać. Droga ku lepszemu wiodła ich przez głód, cierpienie, śmierć bliskich.

.

Powieść, którą snuje autorka oparta jest na faktach historycznych. Większa część wydarzeń, które rozgrywają się na kartach powieści, miały miejsce w rzeczywistości. Autorka umiejętnie połączyła wydarzenia z czasów II wojny światowej z fikcją literacką, w bardzo obrazowy sposób oddała realia tamtych czasów. Bohaterowie powieści są postaciami fikcyjnymi, jednak ich kreacja jest bardzo wyrazista. Czytając powieść można odnieść wrażenie, że poznajemy losy osób, które żyły w tamtych czasach.

„Droga ku nadziei”, tak jak i poprzednia część, wywołała we mnie mnóstwo emocji. Powieść czytałam z zapartym tchem, z wypiekami na twarzy śledziłam losy bohaterów i mocno trzymałam kciuki za szczęśliwe zakończenie. Akcja powieści toczy się niespiesznie, jednak bywały momenty, w których moje serce zaczynało bić szybciej, a ja w ogromnym napięciu śledziłam kolejne wydarzenia.

Po raz kolejny autorka zachwyciła mnie swoim kunsztem pisarskim. Niezmiennie jestem pod wrażeniem jej niesamowitego talentu i wrażliwości w pisaniu o trudnych, bolesnych czasach. Oddała w nasze ręce historię bardzo emocjonującą i poruszającą do głębi, ale również dającą nadzieję na lepsze jutro. Z niecierpliwością będę wyczekiwała kolejnej książki Danuty Chlupowej, a Was, tymczasem zachęcam do sięgnięcia po „Drogę ku nadziei”

Informacje dodatkowe o Droga ku nadziei:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2023-09-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788327163912
Liczba stron: 304
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: #krotoszyn #konie #stadnina #zhistoriąwtle

więcej
Zobacz opinie o książce Droga ku nadziei

Kup książkę Droga ku nadziei

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová0
Okładka ksiązki - Podróż w niechciane

W świecie, w którym panoszy się zło, nie brakuje też dobrych ludzi. Kończy się lato 1939 roku. Mieszkający blisko niemieckiej granicy Bogusia Brzezińska...

Organista z martwej wsi
Danuta Chlupová0
Okładka ksiązki - Organista z martwej wsi

Cena za zdradę jest wysoka, nawet jeśli... zdrady nigdy nie było.Czasami zbieg okoliczności obraca wniwecz czyjeś życie, a człowiek jest zmuszony ugiąć...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy