Pampiludki i Królestwo Niebieskie

Pampiludki, to niezwykle grzeczne i urocze maluchy, które żyją w niewielkiej krainie  zwanej Pampilią. Znajduje się ona na szarym końcu Nie-Wiadomo-Gdzie, a zamieszkują ją osobniki, dla których bardzo ważna jest rozmowa z Bogiem. Każdy mieszkaniec ma w swoim domku Orare - malutką skrzyneczkę do modlitwy, z której bije olśniewające światło. Główni bohaterowie książeczki to Gideon i Alimemek, a także piesek Tup-tup. Oprowadzają oni czytelnika po swojej uroczej krainie, a także uczą, jaką rolę odgrywa Bóg w życiu małego Pampiludka. Każda ich przygoda rozpoczyna się od wersu modlitwy "Ojcze nasz", którą młodzi przyjaciele starają się krok po kroku wytłumaczyć. I tym samym podczas rozwiązywania krzyżówki podkreślają wagę słowa "Ojciec" i uświadamiają, że mieszka on w niebie. Tłumaczą też czym jest "chleb powszedni", co znaczy wers "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", czym jest wola i jakie znaczenie ma słowo "Amen". Treści religijne przeplatają się z wydarzeniami z dnia powszedniego, a bohaterowie książeczki uczą się wiary doświadczając dobra, którym obdarowuje ich Bóg.

Książka pokazuje, jak ważna jest modlitwa w życiu każdego człowieka. W końcu pomaga ona dostać się do Królestwa Niebieskiego, chroni od pokus, a także oczyszcza z poczucia winy i ze smutku, kiedy przeprosi się drugą osobę za swoje przewinienia.
Najpiękniejszy rozdział, to rozdział, który mówi o przebaczeniu. Chłopcy kłócą się, bo jeden z nich oszukuje podczas gry. Rozchodzą się do swoich domów, ich serca przemieniają się w kamienie, a buteleczki z winą robią się czarne i trudne do opróżnienia. Dopiero szczere przeprosiny i wybaczenie sprawia, że zarówno serca, jak i buteleczki znowu są kryształowe.
Opowieść o Pampiludkach napisana została prostym i przystępnym dla najmłodszych językiem, dlatego treść w niej zawarta jest łatwo przyswajalna dla dzieci. Uczą się one najważniejszej modlitwy - nie tylko jej treści, ale też przesłania, które niesie. Dodatkowo poznają, co to dobro, jak należy dbać o przyjaźń, co się dzieje z naszym sercem, kiedy się złościmy, jaką magią jest wybaczenie i przepraszanie i jaką rolę odgrywa Bóg w naszej codzienności. Modlitwa zostaje tu przedstawiona w sposób zgodny z wiarą, czyli jako codzienna rozmowa z Bogiem, która ma magiczną moc sprawczą.
"Pampiludki i Królestwo Niebieskie" Asi Olejarczyk to przepięknie wydana, pełna kolorowych ilustracji książka, której zaletą jest zarówno ładnie prowadzona fabuła, jak i mądry przekaz treści katolickich. Przeniesienie akcji do zmyślonej krainy pobudza ciekawość dzieci, a treść może prowokować dodatkowe pytania. Opowieść ta daje też rodzicom możliwość rozwinięcia zagadnień wiary, modlitwy, postępowania zgodnie z sumieniem, przepraszania i walki z pokusami.

Informacje dodatkowe o Pampiludki i Królestwo Niebieskie:

Kup książkę Pampiludki i Królestwo Niebieskie

Pampiludki i tajemnice wiary
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Pampiludki i tajemnice wiary

Zapraszamy do Pampilii! – O, dzień dobry! – odpowiedziała nieznajoma. – Jestem Gloria, a wy? – Jestem Alimemek, a to Gideon. Możemy...

Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Jak to będzie w szkole?. Książka, która rozwieje obawy. Wielkie problemy małych ludzi

Pewnie każdy przedszkolak choć raz zadał sobie albo swoim bliskim pytanie, jak to będzie w szkole. Ta książka w przystępny i niezwykle trafny sposób dotyka...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;