Recenzja książki: Sennik egipsko-chaldejski

Recenzuje: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Uczeni od stuleci próbują dociec, co kryje się za naszymi snami. Czy ludzkie sny mówią o przyszłości i wydarzeniach, które będą miały miejsce w rzeczywistości, czy też to jedynie fantazje? Sen jest projekcją pragnień nagromadzonych w umyśle człowieka, a może przesłaniem, jakie dociera do nas od nieznanej, wyższej siły? Wydaje się, że tego nigdy nie dowiemy się tego na pewno. Pewne jest jednak to, iż niejeden sen się ziścił i że na podstawie elementów w nim występujących można przewidywać, co też mógł on oznaczać. Samodzielnie trudno jest określić, co dana wizja mogła oznaczać. Po co się jednak trudzić, skoro można sięgnąć po sennik i… przeczytać o tym, co prawdopodobnie nasz sen oznaczał.

 

Sennik egipsko-chaldejski próbuje odpowiedzieć w tradycyjny sposób na dręczące ludzkość pytania dotyczące snów. Jego konstrukcja jest przemyślana i przyjemna w odbiorze. Poradnik podzielono na części, z których każda przypisana jest odpowiedniej literze alfabetu. Jak nietrudno się domyślić, w rozdziałach opisano elementy snów, jakim przypisać można konkretne znaczenie. Dokładnie omówiono niemal wszystkie symbole senne. Istnieją setki zależności między danym elementem a osobą śniącą. Znak może być komuś podawany, odbierany czy otrzymywany. Może on leżeć, spadać albo się unosić. I każda z tych sytuacji, związana z konkretnym symbolem, jest inaczej interpretowana w senniku. Dzięki takim opisom niemal każdy czytelnik możne znaleźć odpowiedź na pytanie, co mógł oznaczać jego sen. Czy powinien obawiać się przyszłości, czy z drżącym sercem i niecierpliwością czekać, co przyniesie kolejny dzień.

 

Na szczególną uwagę, poza treścią oczywiście, warto zwrócić na sposób wydania omawianej pozycji. Sennik egipsko-chaldejski oprawiony został w twardą okładkę, którą zdobią pozłacane ornamenty i litery. Nieco przypomina encyklopedię i trzeba przyznać, że doskonale prezentuje się w domowej biblioteczce. Również wnętrze książki jest bardzo efektowne. Każda strona rozdziału oznaczona została ładnie zdobioną literą, dotyczącą danej części. Do tego rozdziały oddzielone zostały od siebie jedną stroną, na której znajduje się tafla lustra. Jest to symboliczne i powoduje, że człowiek jeszcze bardziej chce się dowiedzieć, co oznacza jego sen. Widząc zwierciadło, automatycznie nastawiamy się na to, iż zobaczymy siebie w przyszłości. Dzięki Sennikowi egipsko-chaldejskiemu niektóre z naszych wątpliwości zostaną rozwiane. Może właśnie okaże się, że dzięki temu poradnikowi uda nam się łatwiej zinterpretować nasze sny i przewidzieć własną przyszłość? Miło by było choć od czasu do czasu wiedzieć, co nas czeka w nadchodzącym czasie. Polecić ten sennik warto więc wszystkim, odczuwającym wewnętrzne pragnienie odnajdywania odpowiedzi na dręczące nas pytania. Na pewno na kilka z nich uda się znaleźć odpowiedzi dzięki Sennikowi egipsko-chaldejskiemu.

 

Kup książkę Sennik egipsko-chaldejski

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Sennik egipsko-chaldejski
Książka
Sennik egipsko-chaldejski
Opracowanie Zbiorowe
Inne książki autora
Kolory Edukacja małego dziecka
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kolory Edukacja małego dziecka

Nauka kolorów wcale nie jest trudna i nudna!Nie jest, jeśli dzieci uczą się podczas zabawy,nawet nie zdając sobie z tego sprawy....

Super samochody. Malowanka z naklejkami
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Super samochody. Malowanka z naklejkami

Malowanka z naklejkami dla najmłodszych (3-6 lat). Gra "Wesołe memory" do wycięcia!...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy