Jak dżihad przybył do Europy

Pasjonująca historia narodzin i rozkwitu nowoczesnego fundamentalizmu muzułmańskiego na Bałkanach - wnikliwa analiza wpływu polityki międzynarodowej, zwłaszcza amerykańskiej, na umocnienie się bojówek muzułmańskich na terenach dawnej Jugosławii.Autor jest niemieckim dziennikarzem, publicystą zajmującym się problematyką geopolityczną i znawcą Bałkanów. Jego książka to efekt wnikliwej analizy źródeł historycznych, licznych rozmów przeprowadzonych z ekspertami służb specjalnych i przedstawicielami misji ONZ w Bośni oraz własnych doświadczeń z pobytu na Bałkanach. Paktem z diabłem nazywa on współpracę służb specjalnych USA z mudżahedinami, których Pentagon w latach 90-tych wspierał w walce na terenach dawnej Jugosławii. Mezalians ten okazał się fatalny w skutkach, bo wyszkoleni w Bośni bojownicy dżihadu brali udział w zamachach z 11 września, a bałkańscy przyjaciele Osamy bin Ladena figurowali na liście płac CIA. To przystępnie napisana, demaskatorska, przenikliwa, rzetelna i ważna pozycja, znakomita lektura.

Informacje dodatkowe o Jak dżihad przybył do Europy:

Jak dżihad przybył do Europy - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Kolejna książka pokazująca tym razem na przykładzie byłej Jugosławii jak wielki wpływ mają działania głównie USA na sytuację polityczną w danym regionie. To co nam pokazują media to tylko oficjalna wersja wydarzeń która najczęściej niewiele ma wspólnego z prawdą. Przyczyna zazwyczaj taka sama: utrzymanie terenów pod kontrolą (przez "swoich ludzi" w narzuconym rządzie), ze względu na interesy handlowe (złoża ropy, gazu lub zabezpieczenie szlaków komunikacyjnych). Niewiele te działania różnią się od działań posiadaczy kolonii w czasach do połowy XX wieku.
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;