The Inheritance Games. Dziedzictwo Hawthorne'ów

Tom 2 cyklu The Interitance Games

Drugi tom bestsellerowej trylogii jest równie ekscytujący jak pierwszy, tajemnica goni tajemnicę, a fabuła się zagęszcza.Na Avery Grambs na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo, a Grayson i Jameson, magnetyczni i tajemniczy wnukowie Tobiasa Hawthorne'a, nadal towarzyszą jej na każdym kroku. Pytanie, dlaczego to ona, niespokrewniona z Hawthorne'ami dziewczyna, odziedziczyła bajeczną fortunę, ciągle nie znajduje odpowiedzi, choć pewne poszlaki wskazują, że związek Avery z rodziną jest głębszy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażała.

Kontynuacja trylogii z pewnością zachwyci zarówno fanów twórczości Jennifer Lynn Barnes, jak i nowych czytelników.

Informacje dodatkowe o The Inheritance Games. Dziedzictwo Hawthorne'ów:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-10-26
Tytuł oryginału: The Hawthorne Legacy

Kup książkę The Inheritance Games. Dziedzictwo Hawthorne'ów

The Inheritance Games. Dziedzictwo Hawthorne'ów - opinie o książce

„Dziedzictwo Hawthorne’ów” to już drugi tom młodzieżowej trylogii, która zachwyci też bardziej zaawansowanych wiekiem czytelników, jeśli lubią w książkach tajemnice, zagadki, nad których rozwiązaniem można pogłówkować razem z bohaterami, szybką akcję i liczne plot twisty. W moim odczuciu ta część jest lepsza od poprzedniej. Avery trochę lepiej odnajduje się w nowych dla siebie warunkach, stała się bardziej pewna siebie i jej stosunki z wnukami seniora się poprawiły. Zagadki stały się bardziej wyrafinowane, a stopień ich skomplikowania wszedł na wyższy poziom. Dzięki czemu można się naprawdę świetnie bawić, próbując przed bohaterami rozwiązać część z nich. Co wcale do najłatwiejszych zadań nie należy. Bo zagadki są skomplikowane, inteligentne, przemyślane i przede wszystkim różnorodne.

Cieszy fakt, że bohaterowie, chociaż bardzo młodzi, są tak dojrzali i inteligentni. Czasem może się wydawać, że są nawet zbyt dojrzali jak na swój wiek, jednak trzeba wziąć poprawkę na to, w jakim domu i przez kogo zostali wychowani. Znów najwięcej jest w powieści Jamesona, który towarzyszy Avery prawie cały czas. Chłopak jest tak samo porywczy, wyluzowany i zwariowany jak wcześniej, jednak wydaje się, że z biegiem czasu trochę dojrzał. To z nim nastolatka ma najlepszy kontakt. Odpowiedzialny, nieco zarozumiały Grayson nieco spokorniał po wydarzeniach, które stały się jego i jego matki udziałem. Stara się pomagać Avery, chociaż tak do końca nie wiadomo, jakie są jego intencje. Więcej jest w tym tomie najmłodszego z braci. Xander powoli odkrywa swoje tajemnice i bardziej angażuje się w poszukiwania prowadzone przez braci i Avery. Nadal jednak pozostaje jedną wielką zagadką. A sama Avery? Jest taka jak wcześniej. Bogactwo nadal nie uderza jej do głowy. Jest tak samo skromna, poukładana i odpowiedzialna. Może nawet bardziej, bo wie, że cały świat na nią patrzy i nie może sobie pozwolić na żadne potknięcie. Mimo to zdarzają jej się wpadki. Głównie z powodu buzujących w niej młodzieńczych hormonów.

Jeśli czekaliście na wątek romantyczny w powieści, mogę Was uspokoić. Jest i to nawet ciekawie poprowadzony. Jak już można było się zorientować w pierwszym tomie, o względy Avery rywalizuje aż dwóch młodzieńców. Jeden trochę usuwa się w cień, jednak nie oznacza to, że zrezygnował. Nie za bardzo przepadam za trójkątami miłosnymi w powieściach, a to dlatego, że bohaterka zazwyczaj wybiera nie tego mężczyznę, którego chciałabym, aby wybrała. Jednak tutaj nic nie jest oczywiste, również relacje między trójką bohaterów takie nie są. Tak naprawdę ciężko przewidzieć, co się stanie i jak rozwiną się poszczególne relacje, dlatego rozwój wydarzeń, również jeśli chodzi o wątek romantyczny obserwuje się z rosnącym zainteresowaniem. Tym bardziej, że między bohaterami jest wyraźne napięcie, które udziela się czytelnikowi. Akcja powieści jest szybka, a dynamiczności nadają je jeszcze bardziej wyjątkowo krótkie rozdziały. Dzięki temu przez książkę dosłownie się płynie.

Drugi tom cyklu dostarcza czytelnikowi dużo więcej elementów układanki niż pierwszy i może wydawać się, że znamy już rozwiązanie zagadki. Ponieważ jednak przed nami jeszcze jeden tom, śmiem sądzić, że to, co otrzymaliśmy do tej pory, to jedynie preludium do tego, co autorka ma zamiar zrzucić na nas w trzecim tomie. Czekam z niecierpliwością, a Was zachęcam do poznania tego oryginalnego, mocno wciągającego, pełnego tajemnic cyklu.

Kolejna część przygód Avery i braci Hawthorn, również wciąga od pierwszej kartki i trzyma w napięciu do ostatniej. Niezliczone zwroty akcji prowadzą wciąż do kolejnej zagadki. Avery chce się dowiedzieć, dlaczego miliarder wybrał właśnie ją.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2023-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Jeszcze więcej zagadek, jeszcze więcej tajemnic. Szkoda tylko, że główna bohaterka wybrała nie tego brata, na którego liczyłam.

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2022-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
The Interitance Games
Jennifer Lynn Barnes0
Okładka ksiązki - The Interitance Games

Fortuna w spadku. Spadkobierczyni znikąd. Czterej rywale. Pierwszy tom bestsellerowej trylogii pełnej twistów, sekretów i niebezpieczeństw. Avery Grambs...

The Inheritance Games. Ostatni gambit
Jennifer Lynn Barnes0
Okładka ksiązki - The Inheritance Games. Ostatni gambit

Ostatni gambit to trzeci tom cyklu młodzieżowego The Inheritance Games. Avery Kylie Grambs jakiś czas temu odziedziczyła ogromny majątek po zmarłym miliarderze...