Najpopularniejsze książki sierpnia 2023. Znamy bestsellery księgarń tych wakacji

Data: 2023-09-09 10:11:01 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakie książki były najchętniej czytane i kupowane w sierpniu? Koniecznie sprawdźcie jak prezentuje się zestawienie księgarni TaniaKsiazka.pl, Empiku, Gandalf.com.pl, Tanis.pl oraz Audioteki.

Książki w księgarni

Co miesiąc księgarnie – zarówno duże, jak i te nieco mniejsze – przygotowują swoje zestawienia bestsellerów. Wraz z końcem sierpnia ogłoszone zostały kolejne najlepiej sprzedające się pozycje. Zarówno czerwiec, jak i lipiec zdecydowanie należał do cyklu Rodzina MonetCzy teraz będzie podobnie? Sprawdźcie sami poniżej! 

Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl

TaniaKsiazka.pl to jedna z popularniejszych księgarń internetowych, w ofercie której znaleźć można książki w atrakcyjnych cenach. Co wybrali klienci tej księgarni w sierpniu 2023 roku? 

1. Clone, Aleksandra Negrońska, Wydawnictwo NieZwykłe

Pierwsze miejsce w zestawieniu Taniej Książki zajęła książka Clone autorstwa Aleksandry Negrońskiej. Jest to tom pierwszy cyklu StudentsJego główną bohaterką jest Rosannie Denise. Dziewczyna właśnie przeprowadziła się ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii i zamieszkała ze swoją bliźniaczką i przybranym bratem. Dziewczyna zaczęła również studia prawnicze, na których poznała tajemniczego i aroganckiego Zaydena Williamsa. 

2. Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Rodzina Monet nie znika z zestawień bestsellerów! Na drugim miejscu znalazła się Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2Jest to najnowszy tom głośnej serii Weroniki Marczak. W tej części poznajemy dalsze losy Hailie, która będzie musiała sobie poradzić w liceum bez towarzystwa żadnego z braci. 

3. Zarzut, Remiugusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Na podium znalazł się również Zarzut, czyli najnowsza książka Remigiusza Mroza, która stanowi siedemnasty tom cyklu o Joannie Chyłce. Tym razem prawniczka będzie bronić księdza, który w przeszłości wyciągnął do niej i jej siostry pomocną dłoń. 

4. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Bestsellerem stała się również najnowsza książka Joanny Kuciel-Frydryszak, czyli Chłopki. Opowieść o naszych babkach. Autorka daje głos kobietom ze wsi, które przez wiele lat były pomijane w głównym dyskursie. Opowiada o tym jak wyglądała codzienność i jak radziły sobie z do bólu patriarchalną rzeczywistością. 

5. Different, Aleksandra Negrońska, Wydawnictwo NieZwykłe

W połowie stawki, drugi tom cyklu Aleksandry Negrońskiej, czyli DifferentRossana zastanawia się nad tym co powinna zrobić. Dziewczyna jest rozdarta między dawną miłością, a chłopakiem, który dopiero co pojawił się w jej życiu. 

6. Identical, Aleksandra Negrońska, Wydawnictwo NieZwykłe

Identical to kontynuacja wyżej wspomnianej książki. Rosannie i Zayden właśnie starają się uporać z zerwaniem. Dziewczyna przeprowadziła się do Chicago i nie chce wracać do Anglii. Otrzymuje jednak opłacalną propozycję, która sprawi, że w przyszłości będzie mogła znacznie szybciej znaleźć pracę. Haczyk jest jeden: dziewczyna będzie musiała współpracować z z Zaydenem. 

7. Extinguish the Heat. Runda piąta, Katarzyna Barlińska (vel Pizgacz vel P.S. Herytiera), Wydawnictwo Editio

W zestawieniu bestsellerów nie mogło zabraknąć jednej z powieści Katarzyny Barlińskiej. Tym razem padło na Extinguish the Heat. Runda piąta, czyli kolejny tom popularnego  cyklu Hell

8. Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1 to kolejna książka z bestsellerowego cyklu Weroniki Marczak. W tej części Halie stara się zaakceptować swój status, a czasem nawet wykorzystać go na własną korzyść. Dziewczyna cieszy się również podróżami z braćmi. Przez pewne wydarzenia zrozumie jednak, że za tak ogromne przywileje trzeba czasem zapłacić wysoką cenę. 

9. Maybe You, Weronika Ancerowicz, NieZwykłe

Maybe You stanowi kontynuacja powieści For sure not you. Jest to także drugi tom cyklu Westwood Academy autorstwa Weroniki AncerowiczNatalie i Blaise właśnie rozpoczynają drugi semestr ostatniej klasy w Westwood Academy. Ze względu na dawne wydarzenia trzymają oni do siebie dystans. Pewnego razu jednak ich drogi ponownie się przetną. 

10. Rodzina Monet. Królewna Tom 2. Część 2, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Stawkę zamyka jedna z odsłon Rodziny Monet, a konkretnie część druga tomu drugiego, czyli Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Cześć 2Główna bohaterka właśnie rozpoczęła edukację domową. Wkrótce czeka ją wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. W trakcie podróży zacznie jej naprawdę mocno doskwierać brak przyjaciół, a w szczególności Leo.

TOP 10 Empiku – co kupowali Polacy w drugiej sierpnia?

Klienci sieci księgarń Empik sięgali po niezwykle podobne książki, co osoby robiące zakupy na stronie Taniej Książki. Większość pozycji jest niemal identyczna. Chociaż zaskoczyć może brak Rodziny Monet w zestawieniu! 

Seria Students na szczycie stawki!

Aleksandra Negrońska może się pochwalić aż trzema książkami na pierwszych trzech miejscach w zestawieniu Empiku. Chodzi o jej serię Students. Warto wspomnieć, że już 27 września, na półki księgarń trafi czwarty tom cyklu zaytułowany Unique

Miejsce 4: Zarzut – Remiugusz Mróz

Na miejscu czwartym Remigiusz Mróz ze swoją nową powieścią. Zarzut to książka, która miała swoją premierę 8 sierpnia i była chętnie kupowana przez fanów pisarza. 

Miejsce 5: Incognito – Paulina Świst

W połowie stawki Empiku, znalazł się kolejny kryminał. Incognito to książka napisana przez Paulinę Świst. Powieść opowiada o groźnym seryjnym mordercy. Nie da się go schwytać, do czasu, gdy pojawia się pewien świadek incognito. 

Miejsce 6: Mój kumpel jest dziewczyną – Weronika Ancerowicz

Mój kumpel jest dziewczyną to powieść młodzieżowa, której autorką jest Weronika Ancerowicz. W książce śledzimy losy Sky i jej przyjaciela Gabriela. Chłopak zawsze traktował ją jak najlepszego kumpla. Pewnego razu jednak dziewczyna musi wyjechać z miasta na jakiś czas. Po powrocie Gabriel widzi w niej prawdziwą dziewczynę. 

Miejsce 7 i 8: Maybe You i For Sure Not You – Weronika Ancerowicz

W kolejnym zestawieniu pojawiają się dwie książki z cyklu Westwood Academy. Zarówno Maybe You, jak i For Sure Not You zostały napisane przez Weronikę Ancerowicz. Jeszcze w tym roku ma się ukazać jej najnowsza książka zatytułowana Smak gorzkiej czekolady. Możliwe, że także okaże się ona niemałym bestsellerem. 

Miejsce 9: Extinguish the Heat. Runda piąta – Katarzyna Barlińska (vel Pizgacz vel P.S. Herytiera)

Na przedostatnim miejscu znalazła się powieść zatytułowana Extinguish the Heat. Runda piąta. W tym tomie cyklu Hell Victoria stara się zacząć na nowo i zapomnieć o dawnym życiu. Przeszłość jednak szybko da jej o sobie znać. 

Miejsce 10: Chłopki. Opowieść o naszych babkach – Joanna Kuciel-Frydryszczak

Chłopki. Opowieść o naszych babkach to książka non-fiction, która jest niezwykle chętnie czytana w ostatnim czasie. Jest to mocna i wzruszająca lektura pokazująca jak naprawdę wyglądało życie polskich kobiet na wsiach. 

TOP 10 Gandalf.com.pl – co kupowali klienci księgarni internetowej?

Zestawienie księgarni internetowej Gandalf.com.pl prezentuje się odrobinę inaczej, jednak tutaj także nie mogło zabraknąć Rodziny Monet, ale też książki Kuciel-Frydryszak. Na liście poza powieściami z nurtu prozy young adult, pojawiły się także poradniki, literatura piękna, a także książki dla najmłodszych!

1. To twoje ciało, Luca Serrano, Wydawnictwo Debit.

Pierwsze miejsce w zestawieniu internetowej księgarni Gandalf jest naprawdę ciekawe, gdyż należy ono do zaledwie czterdziestostronicowej książeczki dla najmłodszych. Luca Serrano stworzyła publikację zatytułowaną To twoje ciało. Książka w prosty sposób odpowiada na trudne dziecięce pytania i pokazuje jak można rozmawiać z najmłodszymi o cielesności oraz seksualności. 

2. Ucieczka w dzicz, Erin Hunter, Wydawnictwo Nowa Baśń

Na drugim miejscu znalazł się pierwszy tom cyklu Wojownicy. Początek przepowiedni, zatytułowany Ucieczka w dzicz. Książka Erin Hunter zadebiutowała w 2015 roku i skupia się na czterech klanach wojowniczych kotów. 

3. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Na podium znów trafiła książka Joanny Kuciel-Frydryszak zatytułowana Chłopki. Opowieść o naszych babkach

4. Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomba atomowej, Kai Bard i Martin J. Sherwin, Wydawnictwo Replika

Czwarte miejsce zajmuje kolejna książka non-fiction, czyli Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomba atomowej. Wybitna biografia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda i Martina J. Sherwina została nagrodzona nagrodą Pulitzera. Publikacja będzie doskonałym uzupełnieniem wiedzy po obejrzeniu produkcji Nolana

5. For Sure Not You, Westwood Academy Tom 1, Weronika Ancerowicz, Wydawnictwo NieZwykłe

Pierwszy tom Westwood Academy znalazł się również w zestawieniu bestsellerów księgarni internetowej Gandalf.  

6. Pucio uczy się mówić, Marta Galewska-Kustra, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pucio uczy się mówić to kolejna książeczka dla najmłodszych czytelników. Marta Galewska-Kustra skupiła się w niej przede wszystkim na wsparciu rozwoju aparatu mowy dziecka. 

7. Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Rodziny Monet nie mogło również zabraknąć w zestawieniu Gandalfa. Tym razem druga część trzeciego tomu znalazła się na siódmym miejscu. 

8. Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, Mark Wolynn, Wydawnictwo Czarna Owca

Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces to popularno-naukowa publikacja, która skupia się na traumie dziedziczonej. Pokazuje jak na nas wpływa i czym dokładnie jest. 

9. Najbogatszy człowiek w Babilonie, George S. Clason, Wydawnictwo Studio Emka  

Najbogatszy człowiek w Babilonie to ekonomiczny poradnik George'a S. Clasona, który po raz pierwszy został wydany w 1926 roku. Publikacja pokazuje w jaki sposób można na przestrzeni lat budować swój majątek. 

10. Sapiens. Od zwierząt do bogów, Yuval Noah Harari, Wydawnictwo Literackie 

Na ostatnim miejscu w TOPce Gandalfa znalazła się książka popularnonaukowa Yuvala Noah Harariego, zatytułowana Sapiens. Od zwierząt do bogów. Autor pokazuje jak wyglądała historia człowieka i z czym na przestrzeni lat musiał się on mierzyć. Zaczyna od czasów kiedy ludzie ukrywali się w jaskiniach, a kończy na podróży na Księżyc i skomplikowanej inżynierii genetycznej. 

Bestsellery sierpnia 2023 w księgarni Tantis.pl

Jakie tytuły najczęściej wybierali natomiast klienci księgarni internetowej Tantis.pl? Tym razem na podium nie trafiła żadna książka z nurtu Young Adult. Jednak jakie publikacje dokładnie znalazły sie w TOPce?

1. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Tak jak w lipcu, tak też w sierpniu publikacja Chłopki. Opowieść o naszych babkach znów znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia Tanis.pl. 

2. Zarzut, Remiugusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Na drugim miejscu znalazła się najnowsza książka Remigiusza Mroza opowiadająca o Joannie Chyłce. 

3. Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę, Jessie Inchauspé, Wydawnictwo Marginesy

Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę to przydatny poradnik pokazujący jak zacząć dbać o zdrowie i znacznie zmniejszyć skoki glukozy. 

4. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu, David Goggins, Wydawnictwo Galaktyka

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu to bestseller New York Timesa, który w 2023 roku trafił na półki polskich księgarń. David Goggins stworzył publikację będącą zarówno poradnikiem, jak i pamiętnikiem. Autor pokazuje w jaki sposób zawalczył o swoje marzenia i uczy innych, że im też się może to udać.

5. Wielkie łowy Kaczyńskiego, Tomasz Piątek, Wydawnictwo Arbitror

Na piątym miejscu znalazła się publikacja zatytułowana Wielkie łowy Kaczyńskiegoktórej autorem jest Tomasz Piątek. Dziennikarz wnikliwe analizuje działania Jarosława Kaczyńskiego i śledzi kolejne etapy jego politycznej kariery. 

6. Rodzina Monet. Skarb, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Rodziny Monet. Szóste miejsce przypadło więc książce Rodzina Monet. Skarb. Jest to pierwszy tom całego cyklu i stanowi on wprowadzenie do historii Hailie i jej braci. Nastolatka właśnie straciła mamę i babcię w tragicznym wypadku. Dziewczyna musiała się więc przenieść do nowego miejsca i zamieszkać z braćmi skrywającymi naprawdę wiele mrocznych sekretów.

7. Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej, Kai Bird, Martin J. Sherwin, Wydawnictwo Replika

Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej to książka, która pojawiła się już w poprzednim zestawieniu. Jej popularność nie jest jednak zaskoczeniem, zwłaszcza, że film Christophera Nolana okazał się niemałym sukcesem. 

8. All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość, Marta Łabęcka, Wydawnictwo Editio

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość to kontynuacja książki Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię. Marta Łabęcka stworzyła wciągający romans o Josephine i Chese. Ta dwójka przed laty była nierozłączna. Teraz jednak minęło wiele lat, a dziewczyna wraca do miasteczka z narzeczonym. Będzie się musiała zmierzyć z wieloma problemami, a w szczególności z uczuciem, które nie do końca wygasło.

9. Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie, Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski, Wydawnictwo Onepress

Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie to psychologiczna publikacja, która pokazuje, że słowa mają ogromną moc i mogą zarówno niszczyć, jak i budować. Dzięki książce dowiemy się w jaki sposób możemy stworzyć nową rzeczywistość bez zwrotów, które towarzyszą nam od najmłodszych lat. 

10. Cyberpunk 2077: Bez przypadku, Rafał Kosik, Wydawnictwo Powergraph

Cyberpunk 2077: Bez przypadku to powieść science fiction napisana przez Rafała Kosika. Jej akcja została umiejscowiona w uniwersum bestsellerowej gry Cyberpunk 2077. Opowiada ona o szóstce nieudaczników, którzy muszą przeprowadzić napad. 

TOP 10 audiobooków w sierpniu na platformie Audioteka

Zestawienie TOP 10 audiobooków Audioteki jak zawsze prezentuje się odrobinę inaczej niż poprzednie listy bestsellerów. Subskrybenci platformy w zeszłym miesiącu słuchali głównie kryminałów, ale też powieści fantasy. 

1. Zarzut, Remiugusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Na pierwszym miejscu znalazła się najnowsza publikacja Remigiusza Mroza. 

Remigiusz Mróz kontynuuje swoją dominację na liście najpopularniejszych audiobooków Audioteki - Zarzut, czyli kolejna odsłona losów Joanny Chyłki, pozwoliły autorowi utrzymać się na pierwszym miejscu rankingu.

– czytamy w komunikacie prasowym Audioteki

2. Oni tu są, odc. 1, Adam Bauman, wydawca: Audioteka

Oni tu są to oryginalny audioserial Audioteki. Produkcja skupia się na parze policjantów (Magdalena Różczka i Mateusz Banasiuk), którzy na własną rękę zaczęli prowadzić śledztwo. Starają się oni zbadać pewne tajemnicze i niecodzienne znalezisko. 

3. Zima Świata, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Albatros

Słuchacze Audioteki docenili także powieść Zima Świata autorstwa Kena Folletta. Jest to tom drugi z cyklu Stulecie. Akcja powieści toczy się w 1933 roku, kiedy to władzę przejął Adolf Hitler. Książka pokazuje dalsze losy dobrze znanych bohaterów. 

4. Cafe Museum, Robert Makłowicz, wydawca: Wysoki Zamek

Café Museum to książka Roberta Makłowicza, która po raz pierwszy została wydana w 2010 roku, a w 2021 roku doczekała się wznowienia. Teraz natomiast pojawił się jej audiobook czytany przez samego autora! 

5. Psy pana, Marcin Świątkowski, Wydawnictwo Sine Qua Non

Psy Pana to książka fantastyczna napisana przez Marcina Świątkowskiego. Powieść pokazuje alternatywną historię z 1633 roku i opowiada o nastoletnie szlachciance, która musi uciekać przez inkwizycją. 

6. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Chłopki. Opowieść o naszych babkach, to książka, która znalazła się we wszystkich sierpniowych zestawieniach bestsellerów. Jak się okazuje byli nią również zainteresowani miłośnicy audiobooków!

7. Pół na pół, Steve Cavanagh, Wydawnictwo Albatros

Pół na pół to kryminał, którego autorem jest Steve Cavanagh. Autor znów pisze o Eddiem Flynnie, czyli bezkompromisowym prawniku. Tym razem będzie się on musiał dowiedzieć, która z sióstr zabiła swojego ojca. Obie twierdzą, że są niewinne, jednak tylko jedna mówi prawdę. 

8. Widmo Brockenu, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Na ósmym miejscu uplasował się Remigiusz Mróz z Widmem Brockenu, czyli najnowszą powieścią z cyklu o Wiktorze Forście. Były komisarz powraca w Tatry, by rozwiązać kolejną sprawę.

9.  Zima Świata. Część trzecia, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Albatros

Na dziewiątym miejscu znalazła się trzecia część wcześniej wspomnianej książki Kena Folletta.

10. Ataraksja, Tomasz Żak, Wydawnictwo Sine Qua Non

Zestawienie zamyka powieść zatytułowana Ataraksja. Ten kryminał został napisany przez Tomasza Żaka i opowiada o pewnej tajemniczej sprawie pewnej dawnych listów i sekretów. 

Tagi: bestsellery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje