Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie

Według najnowszych badań jelita stanowią swoiste centrum dowodzenia naszego zdrowia i są pierwszą linią obrony organizmu. Dlatego też od ich sprawnego funkcjonowania zależy nasza kondycja fizyczna oraz dobre samopoczucie. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu ekspertów, powstała książka, w której przedstawiono przyczyny i metody leczenia takich schorzeń. Dodatkowym atutem wydania są kolorowe ilustracje i gotowe przepisy na zdrowe dania.

Informacje dodatkowe o Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie:

Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sroczka
Sroczka
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książkę dostałam od koleżanki, która bardzo dba o swoje zdrowie. Wydawało mi się, że jej bzik na tym punkcie to lekka przesada, ale dałam się skusić i zaczęłam czytać. Bałam się, że będzie to coś nawiedzonego, w stylu objawionych prawd trenerek fitness i specjalistek od odchudzania. Jednak ten poradnik to książka w zupełnie innym stylu. Trochę książka kucharska, trochę podręcznik domowej medycyny, trochę osobisty trener, wszystko napisane mądrze i w odpowiedni, jasny, precyzyjny sposób. To prawdziwy poradnik - radzi, tłumaczy i pokazuje. Koleżanka już śmieje się, że niedługo moje życie będzie nie do poznania. Polecam wszystkim!
Avatar użytkownika - Wroniec
Wroniec
Przeczytane:2017-05-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zazwyczaj nie czytuję poradników. Wydają mi się niepotrzebne, napisane tylko po to, żeby ktoś mógł zarobić na powtarzaniu w inny sposób tego, co wszyscy już wiedzą. Poradników jest wszędzie pełno, z książek można się uczyć jak składać koszule i jak myć okna. Jednak ,,Sekretne życie jelit" zainteresowało mnie i nie żałuję, że dałem się namówić do lektury. Autorzy książki są wyraźnie nastawieni na jeden, konkretny cel - pokazać, że można żyć zdrowiej i lepiej dzięki prostym zmianom i codziennemu myśleniu. W świecie wyścigu szczurów, szybkiego jedzenia, szybkich zakupów i bezmyślności jest to ciekawe podejście. Książka promuje całościowe podejście do organizmu, jako mechanizmu, który działa dobrze tylko wtedy, kiedy jego kluczowe części są sprawne. A, co zdumiewające, centrum naszego życia jest w brzuchu!
Avatar użytkownika - Malinovska
Malinovska
Przeczytane:2017-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wadą wielu poradników zdrowotnych, które są rzeczywiście porządnie napisane, jest ich wygląd. Są często wydane w niechlujny, nieciekawy sposób. Trudno z nich przyswajać fachową wiedzę, bo kojarzą się z podręcznikami szkolnymi, nudnymi i napisanymi w skomplikowany sposób. ,,Sekretne życie jelit" jest wyjątkiem od tej reguły. Nie tylko bombarduje nas informacjami, które z łatwością mogą zmienić nasze życie na lepsze, ale robi to w świetny sposób. Książka jest ładna, pełna ilustracji, które świetnie podkreślają przekaz. Czyta się ją przyjemnie. Mimo, że porusza poważne tematy i jest pełna faktów i wiedzy, jest też napisana jasno i przejrzyście, tak, że nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem treści. Autorzy wykonali świetną pracę w tak przystępny sposób pozwalając czytelnikom dowiedzieć się tak wiele. Wielki plus!
Avatar użytkownika - Kansy
Kansy
Przeczytane:2017-05-21, Ocena: 5, Przeczytałem,
Bardzo dużo jest książek, które dotykają pojedynczych tematów, nie spoglądając na całość. Jednak medycyna holistyczna nabiera w Polsce rozpędu. ,,Sekretne życie jelit" jest tego świetnym przykładem. Ta książka nie tylko pozwala odnaleźć odpowiedzi na pytania o pojedyncze dolegliwości. Wyjaśnia też ich związki, pokazuje jak z siebie wynikają. Pokazuje też, że tylko całościowe, holistyczne podejście do zdrowia ma sens i pozwala osiągnąć sukces. Wszystkie kwestie są ze sobą powiązane - głowa cierpi, gdy cierpią jelita. Żeby wszystko działało, nie potrzeba tylko krótkiej kuracji, ale nowego spojrzenia na życie. Potrzeba nowej diety, której przykłady dostajemy, nowego podejścia do jedzenia jako czynności, do codziennej aktywności. Jest to książka, która pomagać być szczęśliwszym człowiekiem, przez gruntowną zmianę od podstaw.
Avatar użytkownika - Petarda
Petarda
Przeczytane:2017-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dzięki takim książkom jak ,,Sekretne życie jelit" medycyna alternatywna i samoleczenie zyskują wielu nowych zwolenników. Lekarze pierwszego kontaktu bardzo często są niekompetentni i niezorientowani w kwestii prostych mechanizmów, których regulacja nie wymaga farmakologii, a tylko zrozumienia i starannego postępowania. Nie potrafią udzielać skutecznych rad, potrafią tylko przepisywać tabletki. Dietetycy natomiast żyją z tego, że ludzie nie wiedzą zbyt wiele i liczą sobie masę pieniędzy za proste wskazówki. Na szczęście na naszym rynku jest coraz więcej książek, napisanych przez ludzi, którzy rozumieją, że wiedza o własnym organizmie powinna być powszechna i dostępna. Dzięki tej książce takie słowa jak gluten, choroby autoimmunologiczne, czy refluks przestają straszyć.
Avatar użytkownika - Madzia82
Madzia82
Przeczytane:2017-05-19, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo ciekawa publikacja od Wydawnictwa M. Czytelnicy otrzymają dzięki niej bardzo bogatą pulę wiadomości na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. W tomie zostały omówione przede wszystkim rozmaite choroby jelit. Autorzy tłumaczą skąd one się biorą, jakie są ich objawy, przebieg i w jaki sposób je leczyć. Informacje zawarte w książce przekazywane są przez specjalistów, więc odbiorca może spokojnie na nich polegać. Dodatkowo w "Sekretnym życiu jelit" zostały zawarte porady żywieniowe. Autorzy pokazują jakie produkty wybierać, aby odżywiać się zdrowo, a także jakie pokarmy spożywać w czasie konkretnej choroby. Książka wzbogacona jest też o przepisy kulinarne, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów zdrowego odżywiania. "Sekretne życie jelit" jest zatem bardzo ciekawą publikacją i mogę z czystym sumieniem polecić ją każdemu, kto chce zadbać o swoje zdrowie.
Avatar użytkownika - Janekkk
Janekkk
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Z reguły nie mam zaufania do poradników. Półki księgarń są okupowane tego rodzaju publikacjami, z których większość jest niewiele warta. Dlaczego? Poradnik w dzisiejszych czasach może napisać każdy. Kiedy przejrzymy sobie oferty książek z tego gatunku, zobaczymy, że autorami często są mniej lub bardziej znane osoby, które niekoniecznie specjalizują się w dziedzinie, o której piszą. W moim wyobrażeniu poradniki najczęściej piszą celebryci w celu wypromowani własnej osoby. Z tego względu książka "Sekretne życie jelit" zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałej oferty księgarskiej z tego zakresu. Autorami porad są bowiem lekarze, znakomicie znający swoją dziedzinę. Ich słowa są zatem bardzo rzetelnie i z powodzeniem można się do nich stosować. "Sekretne życie jelit" to także solidna porcja informacji z zakresu medycyny. Nigdy nie przypuszczałem, że z takim zainteresowaniem będę śledził tekst na temat chorób jelit! Informacje są nie tylko wyczerpujące, ale również podane w bardzo przystępnej formie. Polecam wszystkim!
Avatar użytkownika - Maciek21
Maciek21
Przeczytane:2017-04-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Zwykło się mówić: "Jesteś tym, co jesz". Myślę, że to powiedzenie ma duże znaczenie w dzisiejszych czasach. Obecnie żywność pełna jest sztucznych dodatków, pierwiastków rakotwórczych i wszelkiego rodzaju chemii. Na szczęście coraz bardziej wzrasta świadomość społeczna na temat zdrowego odżywiania. Dzieje się to m.in. za sprawą mediów. Jednak w natłoku informacji dotyczących dbania o zdrowie trudno znaleźć naprawdę zdroworozsądkowe podejście. Dlatego moim zdaniem warto sięgnąć po książkę "Sekretne życie jelit". Jest to publikacja różniąca się od innych poradników dotyczących zdrowego odżywiania. Dzięki niej czytelnik może poznać "tajniki" układu pokarmowego człowieka dowiedzieć się jakie są przyczyny wielu chorób. Publikacja zawiera też wiele porad dotyczących dbania o zdrowie, udzielanych głównie przez lekarzy, a więc fachowców, których opinie są naprawdę rzetelne. Dodatkowym atutem są przepisy. Osobiście polecam wypróbowanie soków (wszystkich, nie potrafię wybrać mojego ulubionego). Bardzo polecam wszystkim dbającym o zdrowie!
Avatar użytkownika - Kamyk_zielony
Kamyk_zielony
Przeczytane:2017-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
"Sekretne życie jelit" to połączenie poradnika o zdrowym odżywianiu z publikacją z zakresu medycyny. Autorzy poświęcają najwięcej miejsca chorobom jelit, wskazują ich przyczyny, skutki, piszą o tym, jak je leczyć. Dla mnie osobiście była to bardzo ciekawa lektura, gdyż od jakiegoś czasu interesuję się zagadnieniami związanymi z medycyną. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i przy tym uzmysłowiłam sobie jak niewielka jest moja wiedza w zakresie układu pokarmowego człowieka. Cieszę się, że mogłam ją uzupełnić dzięki lekturze tej książki. Jak już wspomniałam "Sekretne życie jelit" jest także swego rodzaju poradnikiem. Autorzy doradzają po jakie produkty sięgać, szczególnie w przypadku określonej choroby.Oczywiście, lektura nie może zastąpić wizyty u lekarza, jednak może stanowić cenne źródło wskazówek do zdrowego odżywiania. Książkę polecam wszystkim fanom zdrowego stylu życia, a także tym, którzy interesują się medycyną.
Avatar użytkownika - Bilbo
Bilbo
Przeczytane:2017-05-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Myślałem, że ta książka nie jest dla mnie. Nie interesuję się zdrowym odżywianiem, raczej nie przykładam większej wagi do tego co jem. Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem, więc (jeszcze do niedawna) uważałem, że takie informacje nie są mi do niczego potrzebne. Myliłem się. "Sekretne życie jelit" poleciał mi znajoma. Szczerze powiedziawszy nawet nie sięgnąłbym po tę pozycję, gdyby nie tytuł. Muszę przyznać, że przyciąga on uwagę czytelnika. Ale oprócz intrygującego tytułu, otrzymałem również niezwykle interesującą treść. "Sekretne życie jelit" stanowi pewnego rodzaju studium ludzkiego organizmu. Rzecz jasna, autorzy skupiają się na jednym konkretnym elemencie - jelitach. Dowiedziałem się wiele na temat chorób, ich przebiegu, metod leczenia... O istnieniu niektórych jednostek chorobowych nie miałem nawet pojęcia. Dużym plusem jest klarowny język, w jakim napisana jest książka. Patrząc na nazwiska autorów obawiałem się zawiłej terminologii medycznej. Nic z tych rzeczy! Pozycja, według mnie, przeznaczona jest zarówno dla ludzi pracujących w zawodach związanych z medycyną, jak i dla tych, którzy mają o leczeniu raczej mgliste pojęcie. Z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu.
Avatar użytkownika - Tapirek91
Tapirek91
Przeczytane:2017-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Staram się dbać o moje zdrowie. Nie zawsze mam czas na ćwiczenia, regularne odżywiane itd., ale w miarę moich możliwości przestrzegam zasad zdrowego trybu życia. W tym celu zazwyczaj stosuję się do porad zaczerpniętych od znajomych lub przeczytanych w poradnikach i Internecie. Książka "Sekretne życie jelit" okazała się więc dla mnie strzałem w dziesiątkę!. Poznałam bardzo dużo informacji na temat własnego zdrowia. Dzięki tej lekturze można poznać przyczyny wielu chorób jelit oraz metody ich leczenia. Informacje, choć ciekawe, nie były jednak dla mnie najważniejsze. Absolutną rewelacją w tej książce są przepisy kulinarne. Myślę, że spośród dań, które proponują autorzy, każdy może znaleźć coś dla siebie. Są one naprawdę smaczne, a przy tym proste w przygotowaniu. Polecam każdemu!
Avatar użytkownika - Katrina92
Katrina92
Przeczytane:2017-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jestem fanką zdrowego żywienia. Obrzydzają mnie fast foody i wszelkie inne jedzenie ociekające tłuszczem. Uwielbiam za to warzywa i owoce pod każdą postacią, a w szczególności koktajle. Często szukam nowych przepisów, żeby urozmaicić moją kuchnię. Dlatego tez książka "Sekretne życie jelit" od razu przyciągnęła mój wzrok. Musze przyznać, że przepisy proponowane przez autorów były dla mnie nierzadko zaskoczeniem. Zawierają one bardzo ciekawe połączenia warzywno-owocowe. Do tej pory sprawdziłam większość z nich i z czystym sumieniem mogę je polecić. Osobiście zasmakowałam się w przepysznych sokach, które i moim znajomym bardzo smakowały. Zaletą książki są również przyciągające wzrok ilustracje. Według mnie poradnik jest naprawdę ładnie wydany.
Avatar użytkownika - Gotfryd
Gotfryd
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 5, Przeczytałem,
O ileż życie byłoby piękniejsze, gdyby człowiek nie musiał chodzić do lekarza. I jak cudownie byłoby, gdyby nie musiał brać tych wszystkich leków podczas choroby. Leków, które nie dość, że są drogie, to jeszcze "dostarczają" organizmowi mnóstwo chemii. Tymczasem okazuje się, że takiej sytuacji, przynajmniej w niektórych przypadkach, można by uniknąć. Kluczem do pozbycia się problemów ze zdrowiem jest odpowiednie odżywianie. Książka "Sekretne życie jelit" uświadomiła mi jak ważne jest zdrowe żywienie. Zawiera ona opisy chorób jelit, ich przyczyny i metody leczenia. Niektórych chorób można uniknąć i dlatego uważam, że każdy, komu zależy na swoim zdrowiu, powinien zapoznać się z ta publikacją. Dużym plusem książki są zamieszczone w niej przepisy. Jeszcze ich nie wypróbowałem, ale zamierzam niedługo to zrobić, gdyż koktajle i soki zapowiadają się naprawdę smacznie.
Avatar użytkownika - Grazynkaa
Grazynkaa
Przeczytane:2017-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Urzekł mnie tytuł tej książki. Trzeba przyznać, że sformułowanie "sekretne życie jelit" przyciąga wzrok czytelnika. Ale nie tylko tytuł jest rewelacyjny, ale także treść. Nie zawsze zwracam uwagę na to, co jem. Szybko sporządzone posiłki albo obiady na mieście, gdy w domu nie zdążyło się nic przygotować. Chyba większość z nas to zna. A tymczasem odpowiednie żywienie to podstawa naszego zdrowia, od niego zależy nasze samopoczucie i kondycja. Książka "Sekretne życie jelit" klarownie pokazuje przyczyny wielu chorób, których w niektórych przypadkach można by uniknąć. Zawarte zostały w niej również metody leczenia. Uważam, że opisane są one bardzo przejrzyście, dzięki czemu nie tylko znawcy medycyny mogą być czytelnikami tej książki. Niezwykle ciekawe okazały się też przepisy. Wypróbowałam kilka z nich i muszę przyznać, że są naprawdę rewelacyjne!
Avatar użytkownika - Franio
Franio
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałem,
Książka od jakiegoś czasu leżała w domowej biblioteczce. Długo nie zwracałem na nią większej uwagi. Poradniki związane z żywieniem są domeną mojej żony i i to z jej inicjatywy publikacja ta znalazła się w naszym domu. Nie myślałem o książce aż do momentu, kiedy zostałem poczęstowany koktajlem warzywnym. Z reguły nie pijam takich rzeczy, więc odmówiłem. Po namowach postanowiłem jednak spróbować "specyfiku" i... okazał się bardzo smaczny!. Spytałem żonę skąd ma przepis, a ta wskazała mi "Sekretne życie jelit". Najpierw przejrzałem książkę w poszukiwaniu innych przepisów, a następnie przeczytałem ja od deski do deski. Bo "Sekretne życie jelit" to nie tylko poradnik żywieniowy, ale też publikacja z pogranicza nauk medycznych. Dowiedziałem się wiele na temat chorób jelit i metod ich leczenia. Nie sądziłem, że taka książka może mnie wciągnąć. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - Rzewson
Rzewson
Przeczytane:2017-05-18, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zjadają nas choroby cywilizacyjne. Jeszcze nie tak dawno nikt nie słyszał o falach depresji wśród młodzieży czy nietolerancji glutenu. Wszystkiemu winne jest jedzenie, które zjadamy bezmyślnie, ponieważ dla wielu z nas jest dostępne bez ograniczeń. Najlepiej dostępne jest jedzenie śmieciowe, jego producenci zadbali też, by pachniało i smakowało apetycznie. Taki efekt uzyskują dzięki polepszaczom smaków i wielkim ilościom soli. Wszystkie te konserwanty i spulchniacze nie tylko trują nas, ale też uzależniają od smaków nienaturalnych. ,,Sekretne życie jelit" to książka na nasze czasy, w których zapomnieliśmy, jak działa nasze wnętrze i czego potrzebuje, oderwaliśmy się od natury i zaufaliśmy kolorowym reklamom, zamiast naturalnemu smakowi i chęciom naszego ciała.
Avatar użytkownika - DasiaZiele
DasiaZiele
Przeczytane:2017-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Problemy z jelitem są powszechne w naszym społeczeństwie, lecz mało kto się do nich przyznaje, ponieważ to sprawy uważane za wstydliwe. Mało myślimy i rozmawiamy o naszym układzie pokarmowym. Jego działanie uważamy za coś naturalnego, ale niezrozumiałego. Jedzenie oceniamy głównie pod względem smaku, czasem, coraz częściej, substancji odżywczych. Jednak zastanawianie się nad posiłkami pod względem wpływu na nasze wnętrze jest bardzo mało popularne. ,,Sekretne życie jelit" to książka dotykająca przypadłości spędzających sen z powiek masie ludzi. Sama bardzo często miałam nieprzyjemności z powodu drażliwego jelita, które wywołuje kłopotliwe towarzysko sytuacje. Dzięki tej książce wiem wreszcie, jak traktować swoje ciało, by przestało sprawiać mi kłopoty. Już czuję poprawę!
Avatar użytkownika - Czerwinka
Czerwinka
Przeczytane:2017-05-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zaufanie do lekarzy w naszym kraju spada regularnie. Od małego jesteśmy faszerowani lekami na wszystko. Na najdrobniejszy katar - antybiotyk, na byle ból głowy - silne leki. Leki na wątrobę, leki na żołądek, tabletki na lepszą pamięć, lepszy wzrok. Koncerny farmaceutyczne dają nam proste, szybkie odpowiedzi na wszystkie dolegliwości. Z tego powodu przestajemy się zastanawiać, co robimy z naszym zdrowiem, jak traktujemy swoje ciało. Zapominamy, że każdy ból czy chorobę da się zwalczyć siłami natury, jeśli w organizmie tych sił nie brakuje. Przeciwko takiemu zmanipulowaniu występują autorzy książki ,,Sekretne życie jelit". Dzięki poradom i przepisom na pożywienie przyjazne naszemu zdrowiu pokazują, jak zwalczyć wiele ze współczesnych plag, na które lekarze mają tylko jedną odpowiedź - tabletki. Prawdziwa odpowiedź tkwi jednak w odpowiedzialnym żywieniu i książkach takich jak ta.
Avatar użytkownika - Oleszek
Oleszek
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Książka jest napisana bardzo przejrzyście, co jest dla mnie bardzo ważne. Podział na dużą ilość rozdziałów o prostych tytułach bardzo ułatwia nawigację. Szczególnie, że nie jest to książka, która czyta się raz. Nie sposób zapamiętać ogromu informacji, które się w niej znajdują. Są to informacje, które bez problemu pomogą każdemu z nas zmienić swoje życie na lepsze. Dlatego uważam, że będę do tej pozycji stale wracać, trzymać ją blisko miejsca przygotowywania posiłków i przypominać sobie fragmenty, aby łatwiej nabyć nowe nawyki. Jak przypomina we wstępie autor - ,,Jesteśmy tym, co jemy", a właściwie tym, co jemy niepotrzebnie i czego nie udaje nam się usunąć z organizmu. ,,Sekretne życie jelit" to książka, która pomaga lepiej i mądrzej traktować swoje ciało. Idealna lektura dla tych, którzy stale narzekają na zdrowie, a nie wiedzą czemu!
Avatar użytkownika - LizzieBros
LizzieBros
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo dbam o zdrowie. Ze zdrowia organizmu wynika jego siła, dobry, świeży wygląd. Tylko człowiek zdrowy może mieć dobre samopoczucie i być atrakcyjny dla innych. Dlatego stale poszukuję nowej wiedzy na temat mojego organizmu. Pomiędzy różnymi publikacjami dotyczącymi restrykcyjnych, nienaturalnych diet lub poradami opierającymi się na sztucznej suplementacji, pozycje takie jak ta wybijają się wyraźnie. Dbanie o swoje organy wewnętrzne, a przede wszystkim jelita to nie kwestia modnej zmiany na miesiąc, jak diety odchudzające, nie cudowne panaceum, które zastosujemy jak witaminy. To zmiana trybu życia, który wpłynie pozytywnie na wszystkie jego aspekty, nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. W naszych czasach jest to krok niezbędny, by ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi. Ten poradnik go umożliwia.
Avatar użytkownika - Kirt
Kirt
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Produkty dozwolone i niedozwolone - taki urok ,,Sekretnego życia jelit". Do ich prawidłowego funkcjonowania konieczna jest odpowiednia dieta. Sekret? Kryje się w składnikach. O nich sporo w tej książce wydawnictwa M. Przydatny poradnik, który odkrywa, co kryje się we właściwościach natki pietruszki, marchewki czy czosnku. Przy okazji autorzy zwracają uwagę na jedne z boleśniejszych schorzeń układu trawiennego i polecają ciekawe wsparcie da organizmu w postaci koktajli, zup czy napojów. Nic tylko czytać, oglądać i gotować! Polecam jako urozmaicenie dla książek kucharskich oraz lekturę dla miłośników i miłośniczek zdrowego odżywiania. Publikacja już u mnie na półce, obok wydanej również przez wydawnictwo M, ,,Diety Daniela". I jeszcze raz: czytać, oglądać i gotować! A przy okazji korzystać z wiedzy.
Avatar użytkownika - Mir
Mir
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Wydawnictwo M wydaje kolejną książkę, która w ciekawy sposób promuje odpowiednie nawyki żywieniowe. ,,Sekretne życie jelit" nie rozczarowuje pod tym względem. Świetnie wydana książka. Bardzo ładna. Doskonała dla tych, którzy wcześniej przyglądali się np. ,,Diecie Daniela". Dobrze dobrane zdjęcie - super się prezentują. Poza tym dużo praktycznych porad dla maniaków zdrowego odżywiania. Oczywiście pozytywnych maniaków. Publikacja prezentuje 21 porad żywieniowych wspierających jelita. Dla mnie niezwykle istotne to: błonnik i jego rola w regulacji, woda - naturalna potrzeba organizmu oraz modne obecnie bezglutenowe potrawy i składniki. Moda ta nie jest bezpodstawna i zaprezentowana w książce wiedza na ten temat fajnie to podkreśla.
Avatar użytkownika - Pamper
Pamper
Przeczytane:2017-05-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Poradnik doskonały dla zainteresowanych zdrowym odżywianiem. Wydawcy za lekarzami i dietetykami podkreślają, że zdrowe jelita to zdrowy organizm i mniej kłopotów. Dlatego w książce znalazły się odwołania do najpopularniejszych i groźnych dla człowieka infekcji oraz chorób z zakresu układu trawiennego. Wśród nich, na przykład zespół jelita drażliwego czy choroby autoimmunologiczne. Przy okazji pojawiło się także sporo rad i wskazówek, jak wspierać organizm od strony żywienia w celu odpowiedniego leczenia i zapobiegania skutkom. Witaminy zawarte w warzywach i owocach są do tego niezbędne. Polecam jako dodatek do książek kucharskich i lekturę uświadamiającą, jak działa organizm - co mu pomaga, a co szkodzi!
Avatar użytkownika - Ludwik
Ludwik
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Woda, woda, woda - nieoceniona i niedoceniana. Publikacja ,,Sekretne życie jelit" poświęca jej jeden rozdział, zwracając uwagę na współcześnie pomijane zjawisko ryzyka odwodnienia. Podrzuca poza tym ciekawe informacje na temat źródeł wody - różnice pomiędzy mineralną, źródlaną czy destylowaną. Brawo! Choć czekam na więcej informacji. W książce także sporo ciekawych propozycji żywieniowych - warzywa, owoce w niecodziennych napojach, zupach czy sałatkach, które są ,,zdrową odpowiedzią" na współczesne choroby jelit, zaburzenia trawienia, itp. Sporo informacji o witaminach i suplementach potrzebnych organizmowi do zwalczania infekcji. A zdrowie to pozytywne nastawienie do życia. Poradnik wart uwagi!
Avatar użytkownika - Ellea
Ellea
Przeczytane:2017-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Codziennie reklamy bombardują odbiorców lekami, które mają usprawniać proces trawienia, pomagają na zaparcia, uodparniają na bóle wątroby, żołądka czy niwelują zgagę. Nie ma sensu bombardować się tą chemią i trzeba sięgnąć po ,,Sekretne życie jelit". W książce ciekawe odpowiedzi na najdrażliwsze dolegliwości - wrzody, chorobę refluksową przełyku, zespół jelita drażliwego, itp. Kluczem do ich zwalczania z reguły jest odpowiednia dieta, którą należy łączyć z aktywnością fizyczną. Książka zwraca uwagę na to, aby przyjrzeć się własnemu organizmowi. I zbadać, co jest przez nasz układ jelitowy wchłaniane i przynosi nam korzyści. Jak okazuje się w badaniach medycznych oraz praktyce (wszyscy skarżący się w internecie na problemy z ,,brzuchem") chaotyczne jedzenie warzyw i owoców może przynosić odwrotny kierunek. ,,Sekretne życie jelit" - doskonałe dla chcących się zdrowo odżywiać i wyśmienicie czuć.
Avatar użytkownika - Pierre
Pierre
Przeczytane:2017-05-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
,,Jesteś tym, co jesz" - książka nawiązuje do tego starego powiedzenia i zwraca uwagę na ważne kwestie żywieniowe. Podzielona jest na dwadzieścia jeden rozdziałów, wśród których obok cennych uwag odnośnie diety, są także porady tak zwane ,,życiowe", np. ,,jedzenie pod wpływem emocji" - pewnie niejedna pani się z tym problemem boryka! Klasyczne zajadanie stresów dnia codziennego. Poza tym sporo wiedzy i praktycznych uwag o aktywności fizycznej, ale również zbawiennym wpływie zwykłej wody na organizm. Szczególnie zainteresował mnie w praktyce rozdział o błonniku - polecany jako produkt, który reguluje gospodarkę wypróżnień organizmu, pomaga uniknąć zaparć czy rozstrojeń brzucha. Książka ciekawa, wpisująca się w nurt promowania zdrowego odżywiania!
Avatar użytkownika - Tekla
Tekla
Przeczytane:2017-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka ,,Sekretne życie jelit" to zdroworozsądkowe podejście do prawidłowego odżywiania. Poradnik nawiązuje do duchowej oraz fizycznej harmonii jednego organizmu. Autorzy odwołują się do biblijnych porad, w których od samego początku pojawiała się sugestia, że w zdrowym ciele, zdrowy duch". A co najważniejsze - także odwrotnie. Dlatego w książce nawoływanie do porzucenia złości i wszystkich złych emocji, które popychają człowieka do podjadania i zajadania. I istotny w tym kontekście cytat z Księgi Przysłów: ,,,,Serce spokojne całe ciało ożywia, każda zaś namiętność to jak próchnienie kości". Złe emocje przekładają się na złe trawienie, nieprzyswajanie pokarmów i zaniedbanie własnego organizmu, co jest grzechem. Porady praktycznie istotne dla każdego zainteresowanego duchowym rozwojem. Dla przykładu: - ,,Możesz wzmocnić układ odpornościowy, modląc się o Boże wybaczenie i wybaczając innym.", - ,,Boży sposób na uporanie się z zazdrością zawarty jest w Ef 1, 6: ,,A wszystko to w celu ukazania blasku tej chwały, którą nas już obdarzył w swoim umiłowanym Synu"." I ,,Zamiast porównywać się z innymi, skoncentruj się więc na miłości Boga do ciebie." Polecam! Dbanie o swój organizm to obowiązek. Trzeba go połączyć z refleksją!
Avatar użytkownika - Mina
Mina
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Super publikacja! Ładna estetycznie. Zdjęcia są bardzo apetyczne i dobrze graficznie przygotowane. Doskonale ilustrują treść książki. A w niej sporo przepisów na dania, które dobrze oddziałują na organizm, oczyszczają i przywracają równowagę. Przepisy są dobrane tak, że razem składają się na niezłe urozmaicenie posiłków. Polecam szczególnie soki/napoje, np. wspierające pracę nerek czy na poprawę nastroju, których przygotowanie jest banalnie proste. Ale dobór składników wymaga wyprawy do sklepu i solidnego uzupełnienia zapasów. W większości jednak wystarczy wszystko zmielić według proporcji i schłodzić, aby cieszyć się smakiem. Miłośnicy warzyw i owoców z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie!
Avatar użytkownika - Wladek
Wladek
Przeczytane:2017-05-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
"Sekretne życie jelit" to publikacja, która pokazuje jaką pracę wykonują nasze jelita podczas każdego posiłku i po nim. Okazuje się, że proces ten składa się z czterech kluczowych elementów: 1) przyjęcia pokarmu, 2) wyeliminowanie resztek zbędnych, 3) wchłonięcie potrzebnych składników, 4) zachowanie równowagi bakteryjnej w jelitach. Zdobycie tej wiedzy powinno mieć wpływ na odpowiedni dobór diety. Postarali się o to wydawcy, podsuwając różne przepisy na rozmaite dania. Zaproponowali również sposób na kontrolowanie własnego organizmu. To powinno ułatwić wybór składników do codziennych posiłków. A również uniknąć tych, które wyjątkowo szkodzą i prowadzą do zaburzeń w jelitach i wszystkich tych problemów, tak zwanych ,,przykrych". Jedzenie powinno być przyjemne, więc warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Polecam ,,Sekretne życie jelit"!
Avatar użytkownika - annaa
annaa
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zdrowy styl życia jest obecnie w modzie. I bardzo dobrze! Cieszy mnie fakt, że tak dużo się obecnie o tym mówi. Nie tylko o aktywności fizycznej. O niej w tej książce także jest mowa, bo ćwiczenia są niezbędne przy diecie. Pomagają też osiągnąć stan relaksu i przyprawiają o dobre emocje. Ale poza tym ważna jest również zawartość naszego talerza. Dlatego w ,,Sekretnym życiu jelit" sporo ciekawych przepisów. Podane napoje czy zupy łączą w sobie ciekawe smaki. W ich składzie pojawiają się zarówno warzywa, jak i owoce, które pomagają oczyścić organizm z toksyn, wprawić w dobry nastrój czy uzupełnić witaminy. Człowiek po nich powinien czuć się lekko. I przy okazji może poznać siebie. Nie ma nic gorszego, niż problemy z jelitami. A jedzenie jest naszą codziennością, więc trzeba na nie zwracać uwagę. Polecam tym, których kręci temat zdrowego odżywiania!
Zwierzęta z zagrody i ich świat
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zwierzęta z zagrody i ich świat

Skąd się bierze mleko? Dlaczego świnie lubią błoto? Po co indykowi korale? Choć są to pozornie proste pytania, może okazać się, że nie na wszystkie znamy...

Nowa dziesiątka Unii Europejskiej
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nowa dziesiątka Unii Europejskiej

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest pierwszym kompendium wiedzy na temat nowej dziesiątki krajów Unii Europejskiej, wśród nich Polski. Budowa...